Cukrář.cz

ReklamaCULINARY WORLD CUP LUXEMBOURG - 2.

fiogf49gjkf0d

Cukrařina se nám opět představila na světové scéně, v obrazu  dnů nedávno minulých v prostředí CULINERY WORLD CUP v Lucemburku.  Pro zdůraznění významu této světové soutěže připomínáme, že lucemburský pohár náleží mezi nejvýznamnější soutěžně kulinářské podniky  světa, a že jeho účasti věnují pozornost všechny nejvýznamnější týmy hrající ve světové gastronomii prim.
Nejinak tomu bylo i při letošním ročníku a sladké umění, byť v menšinovém poměru vůči objemnější kuchařské přítomnosti opětovně potvrzovalo jak významovým je tónem v souzvuku chuťově lahodného akordu soutěžním pokrmů.
První co upoutalo na rozlehlé výstavní pláni veletržní haly zdobené příkrasou exhibičních exponátů, byla v porovnání například s Erfurtem skromnější výše cukrářských monumentů, jejichž touhu výškové dominanty přibrzdil programový bod zadání maximální možností vertikály  do 60 cm.
Není vyloučeno, že možná pro některé soutěžící byla tato rozměrová zarážka svazující, neboť cukrářský obor ve své výtvarně soutěžní verzi čerpá ze své výsadní možnosti působit všesměrově, a tak záleželo na tvůrcích jak z minima objemových možností dokáží vyždímat maximum dojmového efektu za účelem zisku světových bodů.

Pro úplnost pět připomínáme, že cukrářský obor měl zastoupení ve své vlastní skupině C, ale tvrdil i současně soutěžní muziku v dekorativní skupině D/1, D/2 a byl přítomen i v mnohých kuchařských dílech, kdy tak  i přes svůj menší objem dokumentoval svůj velký význam v gastronomickém dění.-  pokračování zítra -
Kuchařské práce a carving viz. www.Gastronews.cz

 Dnes je sobota sobota 13. července 2024
svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.