Cukrář.cz

ReklamaMORAVSKÝ cukrářský POHÁR - 13. ročník / -1.Pozoruhodná cukrářská soutěž rotující na pořadatelské moravské ose Brno - Bzenec – Kroměříž dospěla již do svého 13. ročníku a hanáckému městu ozdobeném unescovým puncem, prezenzovaném místní  školou SŠHS, připadla pro tentokrát pořadatelská taktovka. Předchozí tucet pořádaných soutěžních akcí měl svá téměř ustálená pravidla, která dostávala soutěž do pozice pomalu se stabilizujícího stereotypu.
Ale letošním dubnovým čtvrtkem v 15. týdnu roku, došlo k již kýžené změně, která se ukázala záchranným tahem pro pohyb vpřed, a dovoluji si říci, že v čase již vskutku příhodným.
Byla pozměněna hodnotící, respektive zadávací pravidla, jež se promítla i do vyhlašovacího ceremoniálu. Jejich nóvum spočívalo  v trojí sadě vyhlašovacího úkonu, včetně celkového vyhlášení, který navázal na stěžejní zadání trojice soutěžních úkolů. Bylo jimi trio v provedení Dekorační výrobek - Slavnostní dort - Dezert.

Soutěžní úkoly

1. slavnostní výrobek
- jedno nebo víceposchoďový dort libovolného tvaru do hmotnosti 6 kg na volné téma a degustační vzorek. Doporučená hmotnost degustačního vzorku je 0,5 kg, max. 1 kg. Degustační vzorek musí být zhotoven ze stejných surovin a musí chuťově odpovídat slavnostnímu dortu. Nemusí být nazdoben.

2. tři druhy dezertů
- od každého druhu 6 kusů + 3 kusy na hodnocení. Stanovená hmotnost je do 40 g u jednoho kusu dezertu.

3. skulptura
- dekorační výrobek z jedlých materiálů (např. modelovací hmoty, čokolády, griliáže, karamelu, plastického cukru apod.).

Soutěžní cyklus sestával ze tří dnů, kdy v prvém zkráceném programu se soutěžící s doprovodem seznámili s pracovištěm a organizačním zákulisím děje.
Druhý den byl ve znamení vlastní tvorby v časovém rozsahu 7 hodin.
Třetí den spočíval v dokončení výrobků po do dobu 3 hodin, jeho prezentací a slavnostním vyhlášením.

Výsledky prvních tří nejlepších soutěžících v v celkovém pořadí (obr.viz. nahoře)

1 - PAŘENICOVÁ Lucie, HŠ Frenštát p. R.       - 90.00 bodů
2 - PŘIBYLOVÁ Klára, SŠGHL Bzenec             - 76.33 
3 - KROČILOVÁ Veronika, SŠPHZ U. Hradiště  - 83.67                                 1. místo - PAŘENICOVÁ Lucie, HŠ Frenštát p. R.

 

                            2. místo - PŘIBYLOVÁ Klára, SŠGHL Bzenec   
                            3. místo - KROČILOVÁ Veronika, SŠPHZ Uherské Hradiště
                      
                                                    - pokračování -Dnes je čtvrtek čtvrtek 25. dubna 2024
svátek slaví Marek, zítra Oto

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.