Cukrář.cz

ReklamaKávová zrna

14.05.2012 | Autor: Helena | Formát pro tisk | Zaslat mailem | Do oblíbených
fiogf49gjkf0d

 

11        dkg cukr moučka
3          dkg sojová mouka
15        dkg margarín nebo máslo
18        dkg čokoláda na vaření
5          dkg ztuž. pokrmový tuk
2,5       dkg kakao
20        dkg voda
1,5       dkg káva (suchá, nezalévaná)

Vše co vidíte v receptu - cukr moučka atd.., kromě hořké čokolády na vaření a sypké kávy dáte do kastrolu, mícháte a asi 1 min. svaříte. Pak sundáte ze sporáku a již nevaříte, ale nakrajíte tam tu hořkou čokoládu na vaření a nasypete sypkou kávu, zamícháte do rozpuštěné čokolády a necháme chladnout. Občas při chladnutí zamíchejte. Nechte v chladu do druhého dne. Vše je popsáno v jiném příspěvku, kousek níže.
Přesně to tak udělejte a nepřemýšlejte co je cukrářská poleva a co čokoláda. Prostě vemte na vědomí hořkou čokoládu a té se držte.
Margarín nebo máslo vložíme do kastrolu, a ztužený pokrmový tuk taktéž.
Jsou to dvě různé suroviny, takže tam patří obě! Nevím jak se po slovensky jmenuje ztužený pokrmový tuk, u nás se to dříve hodně prodáválo pod značkou IVA, je to tuk bílý, může se na tom i smažit řízky, margarín je tuk žlutý a používá se jen na pečení buchet, koláčů,cukroví. Takže margarín (nebo máslo) + ztužený pokrmový tuk + čokoláda (nakonec) do kastrolu!!!
Na druhý den po vyšlehání, děláte tvary které obalíte v marcipánové hmotě a nakonec ztuhlé v marcipánové hmotě obalené kávové zrna namočíme do čokolády. Nevím jestli budete dělat zrna z celé dávky (pro začátek stačí polovina, je toho dost), takže zkuste do kastrůlku rozlámat 1 a půl hořké čokolády, přidáme trošku ztuženého pokrmového toku, poměr 5 dílu čokolády a 1 díl ztužené tuku (ne žlutého margarínu, ani máslo!!!)
Nahřejte asi tak na 34 °C a obalíme. Pokud to bude moc husté, přidejme pokrmový tuk.
Hlavně si uvědomte dvě různé suroviny - margarín nebo máslo a ztužený pokrmový tuk - není to stejné!


Dnes je úterý úterý 6. června 2023
svátek slaví Norbert, zítra Iveta a Slavoj

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.