Cukrář.cz

ReklamaJak získat zpět štíhlou linii s prémií zdravotního efektu

fiogf49gjkf0d

Žena a půvab, je pojem  odvěké spojitosti od samého počátku lidstva, a touha po kráse náleží k ženě stejně tak, jako ke studni voda.
Půvab dámské postavy skýtá  mnoho námětů mající schopnost zvýraznit ženské přednosti, být předmětem zájmu i uspokojení ženy samé se sebou.
Symbolem  ženské přítažlivosti bývá tvar její postavy, která možností různých polohových proměn má schopnost vyjadřovat rozličnost  podob, výrazů i emocí a je výrazným sdělením  toho, co bývá vnímáno pod pojmem kouzlo ženy.
Postava je to první, co na ženě upoutá na dálku, má své pozoruhodnosti v pohledu všech úhlů, bývá častým zdrojem výtvarných námětů a je nevyčerpatelnou inspirací módní a návrhářské sféry.
Postava je darem ženě shůry, ovšem s podmínkou takové péče, aby zůstávala stále tím, čím ji byla se záměrem přítažlivosti svěřena.
Vším tím, čím je postava ženě předností, může však být stejnou měrou i jejím záporem.
Pomineme-li pomíjivé mateřství, bývá to nejčastěji způsob životosprávy a též i věk, které jsou častým činitelem změny vizáže velké přednosti dámského půvabu. A přesto je v moci každé ženy s tímto  nepřítelem jejího symbolu ženství se velmi rázně vypořádat. A jak vyplyne z dalšího děje příběhu, může mít ona nejenom ve své moci rozhodnutí o své podobě, ale i výrazně přispět k tomu co u člověka náleží k jeho největšímu bohatství, kterým je zdraví.
Nebudeme vám předkládat příběh 18 leté dívky, s kterou příroda počítá k předurčeným úkolům a je jí v nich mocně nápomocna přízní k udržení půvabu, ale ženy, jejíž datum zrodu je 8.7. 1958, tedy v brzkém završení rovné padesátky.


Foto pořízené 29.4. 2008

Tou ženou je moje manželka Marie, jejíž pracovní vytíženost je od 6 do 21 hodin každého dne v cukrárně Větrník v Brně – Řečkovicích.
Maruška měla svatební váhu 59 kg při výšce 172 cm. Je matkou dvou synů, z nichž starší Roman zemřel na nemoc před 5 léty.
Pracovat jako podnikatelka ve své malé firmě je enormní zátěž, kterou nemůže dělat zdaleka každý a tento způsob povolání klade značné nároky jak na fyzickou, tak i, a to především, psychickou kondici, kdy posledně jmenovaný činitel občas donutí k odbourání stressového pocitu tu a tam uždibnout průběžné sousto nad normu běžné stravovací dávky. V cukrárně je potřeba také občas něco ochutnat, a závěrečné resumé postoje na váze mělo po loňských Vánocích hodnotu 84 kg! Pokud člověk průběžně nabírá hmotnost, přestože o tom ví, stále tuto proměnu považuje za cosi dočasného, co se zakrátko spraví. Jenomže nadváha má schopnost klíštěcího přisání se, a nehodlá se sama o sobě v žádném případě pustit.
Člověk sám sebe tak nikdy nevidí, jak ho v přesné podobě spatřuje jeho okolí.
I Marušce se dostalo tohoto pohledu prostřednictvím nového fotoaparátu, jehož objektiv byl prvně zaměřen na ni. Přednost digitálního přístroje je v tom, že snímek je přes počítačový monitor bezprostředně k vidění. Napříč mírnosti mé ženy a vzácně vyrovnané  hladině její povahy, jsem neomylně poznal, že pohled na svoji skutečnost jí rozčeřil kouzlo vánočního večera.
Shodou okolností již v té době dokončoval syn Radim projekt výroby pokrmů za účelem úbytku tělesné hmotnosti s názvem „abcDieta“,  realizovaný se společnicí, který měl počátek rozjezdu 4. ledna následujícího roku. Praktické účinky svého experimentu byly pokusně vyzkoušeny na naší mámě ( ve smyslu mé manželky). Budu upřímný. Synovu záměru jsem nepřikládal přiliš  velkou váhu, protože jsem z vyprávění znal mnoho takových pokusů, z kterých jejich uživatelé po krátké době vystupovali s velkým zklamáním. Nicméně pro naši mámu, to bylo v dané chvíli již tzv. „prašť jako uhoď“, a i když ona sama nepředpokládala  nějaký převratný výsledek, synova nabídka pro ni byla příslovečným stéblem v ruce tonoucího.
A kromě toho, co by pro dnes již jediné dítě neudělala.


Foto pořízené 24.12. 2007

Systém abcDiety byl poslední v řadě předchůdců, kteří se takovému způsobu tvorby věnovali. Každá realizace, byť dobrého projektu má své nedostatky. Tím, že abcDieta byla tou poslední na české scéně,  měla přednost v tom, že mohla již od počátku být oprostěna nedostatků toho, co ji předcházelo. Kromě toho Radim, mající na starosti technologickou podstatu diety, předtím nashromáždil nepřeberné kvantum celosvětových poznatků. Vše bylo završeno odborným poradenstvím našich předních šéfkuchařů, kdy tento poznatkový souhrn uzavírala těsná spolupráce s naším předním dietologem RNDr. Petrem Fořtem CSc., s nímž probíhají i nadále časté konzultace na danou problematiku.
Distribuce pokrmů abcDieta k zákazníkovi se provádí 5 x v týdnu na domluvené místo (zaměstnání, domov a jiné) ve sjednaném čase, kdy se v  zásilce nalézá 5 vakuovaných krabiček (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina a večeře s popisem obsahu a jeho kalorickou hodnotou). Pátý den rozvozu je rozšířen o kompletní dietní dávku určenou pro 6. den.
7. den v týdnu je vyhrazen dietnímu odpočinku, aby si konzument mohl na tento den obměnit dietní způsob stravy dle svého gusta, s doporučením kalorické opatrnosti.
Napříč tomu, že Maruška je velmi milé stvoření, tak se i vyznačuje  silnou vůlí, s kterou se zavázala dodržování všech pokynů svého potomka. První tři dny se trávicí organismus stavěl jistou silou na na odpor vůči novému stravovacímu zadání. Do týdne poznal svoji marnost a přizpůsobil se novým kalorickým poměrům. Úměrně tomuto času se organismus oprostil i pocitu hladu.
Hrozny  úspěchu měly lahodnou příchuť. Digitální váhový display ukazoval týdenní úbytek 3 kg. Když člověk pozná, že směr jeho cesty je přesně nasměrován do prostoru cíle, s chutí přidá do kroku. Další týden to byly 2 kg a už i mně bylo k vidění, že má láska doznává pozoruhodných proměn. Za rovné 2 měsíce se dostala na váhovou úroveň 70 kg!
Opět tedy mám doma pěknou kočenku, jak jsem ji znával z jejího mladšího věku. O měsíc později ještě snížila váhu o 2 kg pro případnou rezervu, kdy ji ale nabádám, že více už ne, že by to dál nebylo tak zajímavé, s vyznáním toho, že u ženské má být za co chytit.

Prvotní manželčiny úspěchy byly popudem i pro mne, nezapírám, že skeptika  v úspěch tohoto novátorského způsobu diety. Mých vánočních 97 kg při výšce 179 cm mě otevíralo dveře do kategorie již zaručené obezity.
Můj otec byl opravdový tlouštík, který při stejné výšce jako já vážil 125 kg a zemřel v 58 letech na infarkt.
Začal jsem asi o deset dní později oproti manželce, a k dnešnímu dni jsem se dostal na hranici 84 kg, tzn. za necelé tři měsíce jsem dokázal tělesnou schránku odlehčit o 13 kg. V mém věku již nejde o nějaký estetický efekt, ale lehkost pohybu a  rychlé vyběhnutí jakéhokoliv kopce či počtu schodů je pro mne lehounkým úkolem a celková lepší dýchatelnost a zvětšený elán do života je pro mě dietový výsledek velkou odměnou za tříměsíční snahu.

Ovšem ten největší přínos se dostavil asi po měsíci diety u manželky, u níž se projevila cukrovka poděděná po jejím otci, kdy hladina cukru v krvi  dosahovala 7.0 stupňů. Po užívání abcDiety, kdy již vážila 72 kg, šla na cukrovkový test  a výsledkek 4.1 vyrazil dech všem přítomným.
Na základě stoprocentního účinku diety na snížení tělesné hmotnosti, včetně jejího odzkoušeného zdravotního aspektu, jsme se oba s manželkou rozhodli pro vyřazení dřívější stravy z našeho jídelníčku a naší pokrmovou náplní se stalo trvalé užívání abcDiety, kterou průběžně doplníme přídavkem odlišné stravy.
Manželčina postava je středem pozornosti hostů cukrárny Větrník z nichž zejména ženské pohledy jsou rentgenem zkoumání pozoruhodné a rychlé proměny půvabů mé ženy.
Samozřejmě, že se nad tímto článkem může vznášet stín podezření z atraktivní reklamy pro dietní systém i pro naši cukrárnu. Lepší než polemika na dané téma, je možnost v případě vašeho zájmu navštívit  nás v Brně - Řečkovicích v cukrárně Větrník, kde je manželka každodenně přítomná a navíc sdílná si s vámi na téma jejího efektivního zhubnutí popovídat.
Otevírací doba 10-20 hodin, v pondělí je otevřeno od 13 hodin. V sezóně (dle počasí, asi rozmezí květen - červen) do 21. hodin. V době od 14 -18 hodin, zejména v sobotu a neděli bývá zvýšený provoz neumožňující pohovor na dané téma.
Člověk si může na své postavě (a jak se ukázalo i na zdraví) opravit mnohé sám, stačí mu k tomu počáteční překonání malého třesku v reakci organismu na stravovací změnu a potom si dát sobě závazek, že alespoň jeden měsíc si nevezme jiné jídlo než to, které je mu dodávané dietním systémem abcDieta. Když se zvládne trochu pokrmově uskrovnit těchto 30 dnů, tak podle zprůměrovaných výsledků lze svoji hmotnost zredukovat v rozmezí 5 kg a výše, kdy záleží na tom z jaké výchozí váhové pozice dotyčný začal vycházet, jeho dispozicích, věku atd. A potom by byl velký nerozum se zbytečně nadměrným přejídáním vrátit do původního stavu.
Obrázek je možné klikem zvětšit
Bližší informace obdržíte na www.abcDieta.cz , nebo na telefonním spojení: 605 245 947Dnes je sobota sobota 13. července 2024
svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.