Cukrář.cz

ReklamaTéma "Jak se čistí mák?"


Jak se čistí mák?
Od: Pepa

25.3.2010 4:07:55.
id: 7392.


Mám od známých, kteří se stěhovali a nechtěli sebou tahat, pytel suchých makovic. Když jsem makovice vysypal, vedle máku jsou i plné nečistot. Ví někdo jak se jednoduše bez použití stroje zbavit mák nečistot? V minulosti to přeci nějak museli lidé dělat. Děkuji za radu.

odpovědět

Nadpis: Re: Jak se čistí mák?
Od: Milena

Vloženo: 28.3.2010 16:25:26.
ID: 7400.


Já to dělám tak,že si odřezávám u hlavičky tvz.čepičku ,vysypu do mísy. Pak nalívám do máku vodu ,tak až je ponořený. Všechna nečistota vyplave na povrch,opatrně vylívám a několikrát to opakuji až je mák čistý. Rozdělím si ho do několika pekáčků,aby nebyl tak na sobě a suším na vzduchu nebo na sluníčku , promýchávám, voda se vypaří a mák je krásně suchý. Když suším na sluníčku ,přikrývám to kousek jemné záclonky aby na to nešli mouchy.

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je pátek 24. března 2023
svátek slaví Gabriel, zítra Marian

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.