Cukrář.cz

ReklamaTéma "Perníkové koření"


Perníkové koření
Od: Pavel

21.2.2010 18:44:04.
id: 7314.


Pěkný den.

Potřebuji upéct perník na figurky a nemohu najít ten pravý (po stěhování od exmanželky :( ). Těsto dělala exmanželka a já jsem dělal domečky, figurky, ..., zdobil jsem cukrovou polevou, čokoládou, ... .
Nejvíce je mu podobný "Vánoční perníkové stromečky", ale jaké perníkové koření se musí použít. Co dělám normální perník polévaný čokoládou, např. ke kávě, tak tam dávám kypřící prášek do perníku.
To asi do tohoto receptu není to pravé "ořechové". Existuje jiné perníkové koření? Nemohu ho v běžných supermarketech sehnat a když se zeptám, koukají na mne divně :) .
Jinak NATRON je "kalium natrium - bikarbonat", "soda bicarbonata", prostě jedlá soda. A ne hydroxid sodný !!! Ono dávat do těsta louh sodný asi není moc dobré.

Pavel

odpovědět

Nadpis: Re: Perníkové koření
Od: janča

Vloženo: 23.2.2010 15:15:41.
ID: 7317.


Dobrý den Pavle,
také peču perníčky, koření do těsta které tam dávám je Perníkové koření, nebo Perník, od běžných výrobců koření, nevím jestli mohu napsat jména. A místo kypřícího prášku dávám lžičku sody.
Zamíchám ji i s kořením přímo do mouky a pak teprve přidávám tekuté ingredience.
Janča

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: Jedinečná cukrárna Větrník v Brně
Nadpis: Re: Perníkové koření
Od: janina

Vloženo: 24.2.2010 19:21:21.
ID: 7320.


Ja mám takýto recept. 400 g hladkej múky, 140 trstinového cukru, 50 g masla, 2 vajíčka, 2 PL medu, 1 KL sódy, 1-2 KL perníkového korenia.
Maslo, med a cukor zahrejem nad parou, kým sa suroviny rozpustia. Pridám suché prísady a ručne vypracujem cesto, ktoré nechám cez noc v chladničke.
Perníkové korenie kupujem asi za 2 €, je to v krabičke.

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je úterý 21. března 2023
svátek slaví Radek, zítra Leona

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.