Cukrář.cz

ReklamaTéma "chyby perníka"


chyby perníka
Od: sweete

22.9.2006 21:38:07.
id: 1292.


Zdvorilo žiadam o pomoc.

Prejavila sa mi na perníku vada ktorej príčinu zatiaľ nemôžem nájsť.

váženie surovín, zrenie, kyprenie a pečenie prebehlo štandardne, korpusy boli pekné a rovnomerne pórovité, primerane vlhké cukrová poleva neporušená. Ale : na druhý deň po rozlomení perníka bol korpus suchý a veľmi drobivý. Trochu bol problém z polevou tažko sa našlahávala. Ďakujem.

odpovědět

Nadpis: Re: chyby perníka
Od: olouszek

Vloženo: 25.11.2006 13:01:56.
ID: 1438.


Dobrý den, nevím zda bude má odpověď ještě aktuální. Jsem technoložka z cukrárny kde se perník vyrábí, pokud jste prováděla vyrobu těsta klasickým způsobem kde musí proběhnout inverze cukru, tak suchost těsta byla pravděpodobně způsobena, nedodržení tech postupu, korpus po upečení se potřebuje uležet. Předpokládám že jste těsto měla řádně uleželé a vyzrálé, po upečení ztvrdne, ale po týdnu se korusy z peníku opet dostávají do vláčné formy. Musí se proležet suroviny. Co se týká polevy tak pokud děláte z bílků, ej vždy si udělat dávku pouze na jeden den. Něvěšte hlavu klasické perníkové těsto po upečení zvlhne.

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: Jedinečná cukrárna Větrník v Brně
Nadpis: Re: chyby perníka
Od:

Vloženo: 7.12.2009 19:56:15.
ID: 7134.
odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je středa 22. března 2023
svátek slaví Leona, zítra Ivona

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.