Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Podnikání v cukrářské výrobě'

Od: Ládík Dortík

Vloženo: 30.1.2012 17:14:12

V případě, že jste nestudovala ten stejný obor, ve kterém chcete podnikat, ale obor podobný, či příbuzný, je potřeba vlastnit doklad o dosaženém vzdělání v oboru, ve kterém jste studovali plus doklad o roční praxi v oboru, ve kterém chcete podnikat. Výjimkou je vysokoškolské studium, v tomto případě nemusíte mít žádnou praxi v oboru. Další možností je vykonání šestileté praxe v oboru, bez ohledu na to, jaké vzdělání máte.
Nemáte-li potřebné vzdělání, praxi nebo odborné zkoušky pro vázanou nebo řemeslnou živnost, můžete se pokusit najít člověka, který nám bude dělat odpovědného zástupce podle § 11 živnostenského zákona.
Odpovědný zástupce je fyzická osoba, která bude odpovídat za "řádný provoz naší živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů". Tato osoba musí se svým ustanovením do funkce souhlasit a musí být s námi ve smluvním vztahu (pracovněprávním nebo jiném). Musí se zúčastňovat provozování živnosti v "potřebném rozsahu" (který ale není blíže definovaný). Definována je ale maximální výše pokuty, kterou může odpovědný zástupce dostat - 50 tisíc Kč. Ovšem při přímém porušení povinností garantovaných odpovědným zástupcem údajně nebývá postihován tento zástupce, ale přímo držitel živnostenského listu.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je středa 14. dubna 2021
svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.