Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: kávové zrna'

Od: Helena

Vloženo: 24.3.2006 18:33:06

Já tu formu mám z každé velikosti jen jednu, krém nastříkám vždy na papír, nechám ztuhnout, rozválím marcipán (na tenko), nakrájím na čtverečky, doprostřed čtverečku dám ztuhnutý krém, (vrškem dolů a na šikmo - tzn. od rohu k rohu), čili co bylo na papíru je teď nahoře, obalím marcipánem (přeložím rohy), a co přebude tak utrhnu a dám bokem na nové zpracování. Ten rovný spodek nepůjde úplně ukázkově obalit (zahladit) ale nevadí, jak se to omočí v čokoládě tak to není vidět. No a jak to mám obalené v marcipánu tak to teprve dám do formy z moduritu, rukou trošičku přitlačím a hned vyklopím ven (popř. trošičku můžete vycukrovat formu - ale jde to i bez toho).Tím pádem se mi vytvaruje zrno i s tím podélným důlkem uprostřed. Pak dáme do čokolády a položíme na papír, kde to ztuhne a pak dáme do papír. košíčku.
Možná to nejprve zkuste bez formy, jen třeba z poloviny dávky, protože jak je ten krém obalený v marcipánu tak už to jde pěkně zaoblit a udělat malíčkem tu rýhu. Ale hrozí tam že nejsou všechny zrna stejné velikosti a každý je ¨"originál" - čili jak se povede.
Já jsem totiž nejvíce času ztratila při vyrábění forem. Pořád to nebylo ono. Ale povedlo se nakonec. Mám velké - jak v obchodě( to když chce někdo koupit), menší - jen tak na tácek (pro rodinu) a ještě mini (do minizákusků).
Takže zkuste to.
Taky možná na začátek jestli chcete tak si to udělejte z té šlehačky, zkusíte to, a pak už příště budete zručnější , vychytáte chyby a budete mít úspěch.
Tak ať se Vám daří!!!! Helena


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je středa 14. dubna 2021
svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.