Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: pruhové řezy'

Od: Marie

Vloženo: 6.3.2009 19:35:28

Kardinálovy řezy:
piškot.těsto:1celé vejce,2 žloutky,50 g krup.cukru,40 g
hlad.mouky - vejce + žloutky + cukr ušleháme do pěny,
zlehka vmícháme mouku.
sníh: 3 bílky + 100 g krup.cukru ušleháme tuhý sníh
Na plech vyložený peč.papírem nastříkáme ze sněhu 4 - 5 pruhů ze sněhu - po celé délce plechu /stříkáme na užší straně/ asi 2 cm od sebe,vynecháme,větší mezeru a to samé na druhé straně plechu,pak vezmeme sáček s piškot.
těstem - hladká trubička a nastříkáme mezi pruhy ze sněhu,těsto je řídké - rozlije se,jemně posypeme moučk.cukrem a pečeme 10 - 15 min. asi při 170 - 180 st.
Vychladlé pásy s papírem obrátíme na čistý vál apod.,papír stáhneme,oba pásy potřeme marmeládou,jeden z vrchu,druhý ze spodní strany,na
spodní stranu naneseme silnou vrstvu tuhé ušlehané smetany /250 ml smetany ke šleh. + 1 ztužovač/,přiklopíme horní díl - vroubkami nahoru -lehce přimáčkneme - asi hodinu odležet v lednici,před podáváním lehce pocukrovat.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je neděle 23. ledna 2022
svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2022 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.