Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Promoční dort'

Od: Helena

Vloženo: 7.5.2008 8:35:07

Jelikož se zde nemůžou dávat odkazy na fotky, (mám je na internetu), takže dort promoční čepici popíšu, je to docela lehké.
Upečte kulatý dort, dejte náplň dle vlastní chuti,
pak vemte 2 obdélníkové dortové oplatky, které naplňte směsi třeba na kuličky, prostě aby to bylo tužší,(já dávala piškot. drobečky, rozinky, hodně ořechů, kand. ovoce, kakao, bílek, rum....). naplnit oplatky a na noc je pořádně zatížit, hlavně na okrajích, aby se nezvedaly.
Pak na kulatý dort po obvodu dejte pásek (přes celou výšku dortu) marcipánky obarvenou do tmava kakem. Z naplněných dort. oplatků ukrojte čtverec, aby rohy přesahovaly přes kulatý dort, a tyto oplatky taktéž potáhněte kakaovou marcipánkou. Položte na kulatý dort.
Z kakaové marcipánky si nadělejte tenké dlouhé pásky, proválejte do kulata a smotejte - 4-5 pásků - jeden konec točte na jednu stranu, druhý konec na druhou a to se smotá,na jednom konci nechte pár volných "střapců".
Smotaný vrch "šňůrky" přilepte doprostřed oplatku a zbytek šňůrky veďte přes oplatek volně dolů.
Nevím jak velký dort chcete, ale já jsem ho pokoládala na obdélníkový základ, který byl světlý a konec té šňůrky z čepice byl položen na tom základu, lépe to vše drží.
A ještě jeden zlepšovák - když jsem obarvila marcipánku, tak jsem jí opatrně vyválela v tmavém cukrářském kakau, pak přebytečné kakao sfoukla, a měla jsem čepici jako by byla sametová, vypadalo to efektně. Ale pozor pak již vůbec na to nesahat, protože to zanechá jakékoliv stopy!
Nevím jestli tomu porozumíte, ale jinak se ptejte.
Ať se daří!


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je úterý 16. srpna 2022
svátek slaví Jáchym, zítra Petra

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2022 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.