Cukrář.cz

Reklama



Přidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Svatební koláčky'

Od: Gábina

Vloženo: 6.4.2008 22:08:54

Moje teta dělá tyhle koláčky, do těsta se dávají kvasnice, ale těsto nesmí kynout, takže je dobré vše si dopředu připravit a pak pracovat rychle, protože výsledek opravdu stojí za to. Měla jsem je nedávno i na vlastní svatbě a nebylo hosta, který by je speciálně nevychválil do nebes a později s láskou nezavzpomínal :-)

0,5 kg polohrubé mouky, 8 dkg droždí, 1 nastrouhaný100% tuk (25 dkg), špetka soli, 1/8 l mléka, špetka muškátového oříšku, citronová kůra, 3 žloutky a 6 vrchovatých lžiček cukru.
Ze studených surovin se zadělá těsto, rozválí se na tenký plát, z kterého se vykrajují čtverečky. Ty se plní různými náplněmi, zavážou se nebo spojí do koláčku a ihned pečou ve vyhřáté troubě dorůžova. Polovychladlé se máčí v rozpuštěném másle s rumem a obalují se v moučkovém cukru.

Uvedená receptura je na 4 plechy, ale my jsme zadělávali těsto vždy jen ze 1/4. Záleží i na tom, kolik máte k dispozici rukou.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je sobota 16. ledna 2021
svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.