Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Svatební koláčky'

Od: Marcela

Vloženo: 6.4.2008 15:18:41

Zákazníci jím říkají BOŽSKÉ :
1kg polohrubé mouky, 20dkg cukru, 1,5kostky droždí, 2 vanilínové cukry, 3 žloutky, 0,4L mléka, 10dkg Hery, 10dkg másla, muškátový oříšek, sůl.
Do mísy dáme mouku, droždí zasypeme cukrem (oběma) zalajeme 2/3 vlažného mléka.Ve zbylém mléce rozpustíme máslo, heru (a oříšek sádla - nemusí být, ale je to lepší).Přidáme k mouce, +žloutky, nastrouhaný oříšek a sůl. Zaděláme těsto.
Po vykynutí si bereme vždy díl těsta, vyválíme na plát - silný asi 0,5cm (podle velikosti koláčků) dáme náplně (tvarohová, povidlová, maková ) a zabalíme.
zabalené máčíme v rošlehaných vejcích a v drobence, rovnáme na plech. Po nakynutí pečeme v střední troubě (pozor na připečení od spodu) Ještě horké potíráme rozpuštěným máslem s rumem.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je pátek 22. ledna 2021
svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.