Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Omluva!!!'

Od: Johny

Vloženo: 26.2.2008 18:10:35

Samozřejmě plně souhlasím, že cukrařina je týmová práce a málokdo umí vše, to máte naprostou pravdu. A možná to je na tom to krásné. Dobrý cukrář? Samozřejmě je to otázka názoru, dobrým cukrářem je člověk, jež svému řemeslu rozumí, má znalosti a nebojí se druhé něco ze svého umu naučit. Správný cukrář by měl mít potřebné základy, od každého něco a pak svou specializaci, s tím souhlasím.
Co se týče peněz, bohužel tak trochu cukrařina o penězích je, protože pokud se chcete dále v cukrařině zdokonalovat a jste hnána touhou po nových poznatcích, bez peněz to bohužel nejde. Vezměte v úvahu, kolik dnes stojí odborné knihy pro cukráře, nemám teď na mysli tuctové kuchařky, ale odborné knihy o modelování z karamelu, marcipánu, knihy o čokoládě ..., nemluvě o tom, že tyto knihy jsou mnohdy v anglickém či jiném cizojazyčném originále. A kde se naučit jazyk? Na škole v učení? Za nás byl jazyk dost značně podceněn, o to více mě těší, že dnes se už s cizími jazyky začíná ve školce. A jak se tedy dostat ke znalosti cizího jazyka, abych mohl studovat tyto knihy? No musím jít na kurzy cizího jazyka. A opět jsme u peněz a to ne zrovna malých. A co odborné kurzy? Ty také přeci nejsou zadarmo, ani bych to nechtěl, protože vím, že ti cukráři co je dělají, to v životě stálo jistě moc peněz a vlastního času, odříkání a usílí, aby se dostali tam kde jsou a dnes, a ještě při své práci, učí nás další, něčemu novému. Dnes chápu, že za každým malým úspěchem v cukrařině, stojí ohromný kus práce, a to tvrdé práce!!! A co si budeme povídat, celkově ty platy za cukrařinu jsou až na pár vyjímek dost mizérie. Každý cukrář musí uplatnit celý soubor vlastností - od preciznosti, po kreativitu, flexibilitu v myšlení, výtvarné nadání ... a přesto naše práce není, a v dohledné době se domnívám nebude, doceněna.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je pondělí 8. března 2021
svátek slaví Gabriela, zítra Františka

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.