Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Omluva!!!'

Od: dana

Vloženo: 22.7.2007 21:17:41

Ctěla jsem jen napsat, že taky nejsem vyučená cukrářka. Když jsem se v sedmdesátých letech na toto řemeslo hlásila,/ protože od útlého dětství jsem věděla, že cukrařina je to co chci dělat/ tak jsem pro velký počet uchazečů nebyla přijata, tak jsem se vyučila pekařkou. Mohu říci, že na své VÝBORNÉ mistry vzpomínám dodnes. Učení byla nejlepší doba,všichni tam byli pro nás a snažili se do těch našich hlaviček nalít vše co znali. Kdo naslouchal věděl , kdo né tak měl smůlu. A že na nás byli tvrdí. Nikdy jsem si doma nedovolila říct, že ten nebo onen mistr je takový nebo onaký, to bych schytala.
Po vyučení jsem procházela různé provozy pekáren a cukráren. A sbírala zkušenosti, četla, zkoušela a na všechno si přicházela sama.Dělala jsem technologa, pak ved. výroby ve velké cukrárně a vím ,co produkují dnešní učiliště. Všichni co dostanou vyučence na provoz mi dají za pravdu.
Ale pane Sedláčku, kdo s tím má pohnout???
Čtu o Společenstvu cukrářů samé negativa. Proč nepracují jak mají. Oni musí připomínkovat, tlačit, žádaz zněny v osnovách cukrařiny.
Učiliště se k tomu nemají, protože tento systém který je, jim asi vyhovuje. Oni mají finance za učně a nemají potřebu je něco naučit jen si to odučit.
Nejlepší systém byl,že se učilo pro určitou cukrárnu a tam se chodilo na praxi, po vyučení se tam muselo tři roky pracovat, aby se vrátily náklady spojené s učení.Vím, že to asi dnes nejde, ale bylo to dobré.
A jak je to s učni v USA??? Pokud vím tak tam nic takového není, nikdo nikoho neučí. Je to pravda?? Myslím že to dopadne u nás taky tak.Protože když nemáme kvalitní učně, nemůžeme mít ani kvalitní mistry.Je to velká škoda....dana


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek 4. března 2021
svátek slaví Stela, zítra Kazimír

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.