Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Tvarovaný grilias'

Od: Huska

Vloženo: 18.12.2018 20:07:52

Máte pravdu, v katalogu cukrářských výrobků jsem ho našel, bohužel v normách z roku 1956, které mám, je vynechaný. Nicméně jsem se podíval do čtvrtého svazku československé cukrářství od Bohumila Hlavsy - tam je psané toto
GRILIÁŠOVÁ HMOTA NA VÝSTAVNÍ KUSY, DORTOVÉ OZDOBY A POD. praží se stejným způsobem jako hmota na strouhání, 3kg cukru a 2kg slabě pražených mandlí, jemně postrouhaných, hmotu rychle po zamíchání vyklopíme, vychladíme a při formování udržujeme v takovém stavu tepla, aby nám neztvrdla. Ztvrdlou hmotu nahříváme v kotlíku lehce tukem vytřeném (kakaovým máslem) a přiklopeném kouskem hovězí kůže dobře tukem napuštěné. Pomalu nahříváme na slabém ohni a občas odstavíme.
pro úplnost ještě GRILIÁŠ NA STROUHÁNÍ
Hmotu pražíme s malou dávkou oříšků nebo mandlí. Na 1kg cukru dáváme 0,5kg oříšků nebo mandlí. Cukr tavíme co nejméně a rychle chladíme.
Takže jestli jsem to dobře pochopil, vyrábí se stejně jako klasická griliáš (jen je tam více mandlí), ale musí se opatrněji tavit a ještě teplá tvarovat.
Díky za další rozšíření obzorů, nějak jsem tuto kapitolu při prohlížení přeskakoval.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je neděle 7. března 2021
svátek slaví Tomáš, zítra Gabriela

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.