Cukrář.cz

ReklamaZkuste kávu takto

13.07.2020 | Autor: red. | Formát pro tisk | Zaslat mailem | Do oblíbených

Káva spařovaná v šálku
Je to nejrozšířenější způsob úpravy kávy u nás. Dávka mleté kávy se vloží do předem vyhřátého šálku nebo tenkostěnné sklenice a zalije vařící vodou. Vodu nenaléváme prudce - najednou celé množství, ale postupně, aby mletá káva nevyplavala na povrch.

Turecký způsob
Do konvičky na přípravu turecké kávy - džezvy o obsahu 10 cl vsypeme 7 g jemně umleté kávy. Džezvu doplníme po hrdlo čerstvou vodou a přivedeme k bodu varu. Po vzkypění odstavíme a ihned podáváme s nahřátým šálkem.

Bosenský způsob
Do džezvy o obsahu 10 cl vložíme kostku cukru, doplníme do tří čtvrtin čerstvou studenou vodou a obsah konvičky uvedeme do varu. Poté odstavíme, přidáme 7 g jemně umleté kávy, promícháme lžičkou a přivedeme opatrně k varu. Po vzkypění ihned odstavíme, doplníme po hrdlo džezvy vodou, znovu přivedeme k bodu varu a horký nápoj podáváme.

Makedonský způsob
Do džezvy o obsahu 10 cl vsypeme 7 g jemně mleté kávy a postavíme ji na oheň. V okamžiku kdy káva začne vonět, vlijeme do džezvy horkou vodu a obsah necháme na ohni vzkypět. Ihned podáváme.

Mexický způsob
Do vyhřáté pánvičky nasypeme 7 g jemně mleté kávy, a za stálého míchání ji jemně opražíme. Přidáme k ní 5 g cukru a jemně promícháme. Pak vlijeme do pánvičky 10 cl horké vody a kávu povaříme, až se utvoří pěna. Podáváme v moka šálcích.

Káva espreso
Vyrábí se ve stejnojmenném přístroji. Princip její výroby spočívá ve spaření mleté kávy mírně upěchované v nerezovém sítku, a v jejím dokonalém vyluhování parou pod tlakem. Dobře připravená káva espreso má mít světle hnědou pěnu.

Kapucínská káva (kapučíno)
Z kávy připravíme espreso, do kterého vlijeme nebo pod tlakem stříkneme stejné množství mléka. Povrch posypeme strouhanou čokoládou.


Dnes je čtvrtek čtvrtek 23. května 2024
svátek slaví Vladimír, zítra Jana

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.