Cukrář.cz

ReklamaTéma "Zmrzlinove stroje USA"


Zmrzlinove stroje USA
Od: timeforce

04.02.2014 21:26:02.
id: 10401.


Zdravim rad bych probral zkusenosti stemito stroji ....Pridavam clanek ktery me zaujal proc premyslet o techto strojich a ne jen ITALIE:).)

-------------------


Klasické stroje na výrobu točené zmrzliny obsahují zubové čerpadlo, jímž je tekutá zmrzlinová směs dopravována do horizontálně uložených mrazicích válců. Když se mezi zuby dostanou větší kousky - například špatně rozmíchaného cukru - brzy se poškodí. Takové čerpadlo stojí až 50000 kč a oprava může stát až 8000 kč. Nášleh se u tohoto typu zařízení reguluje pomocí kalibrovacích děr od 0 do 100 %. „Za revoluční považuji novinku, s níž přišli Američané. Čerpadlo nahradili jednoduchým zařízením skládajícím se ze čtyř válečků a kousku gumy. Funguje to stejně a náklady jsou neporovnatelné. Tahle jednoduchá součástka přijde asi na 260 kč. A životnost je zhruba stejná jako u klasického čerpadla. Jenže oprava vás přijde doslova jen na pár korun. Tím se Američanům podařilo snížit pořizovací cenu strojů a cenu na jejich údržbu, jež je také důležitým ekonomickým faktorem. Nášleh se u tohoto technického řešení reguluje kohoutem, jenž ovládá přisávání vzduchu. Navíc je toto technické řešení možností, jak nabídnout zákazníkovi točenou zmrzlinu s kousky ovoce, oříšků či čokolády, což při klasickém technickém řešení se zubovým čerpadlem není možné,

odpovědět

Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: kiki

Vloženo: 09.02.2014 10:37:54.
ID: 10413.


pokud tu tech stroju neni alespon pet ci deset, je potreba diskutovat na cizojazycnych webech. bez praktickeho vyzkouseni s jednoduchym popisem muze i nesmysl vypadat zajimave

odpovědět

Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: Michal

Vloženo: 13.02.2014 11:41:39.
ID: 10434.


To je nesmysl. Je to reklamní článek distibutor strojů co je sem vozí, aby si udělal reklamu. Jestli jste viděli výsledky, tedy zmrzlinu a "jednoduchost" použití, asi není potřeba se škrábat levou rukou za pravým uchem. Kdyby to bylo zajímavé a "revoluční", protože se jedná o běžné čerpadlo, které se používá stejně dlouho jako to zubové, používali by ho i ostatní. Zmrzlina z nich není nic moc a jednoduchost a spolehlivost je víc než sporná.

odpovědět

    Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: Frydex

Vloženo: 29.06.2014 0:25:13.
ID: 11580.


zdravím,
čirou náhodou jsem zabrousil na tyto stránky a jsem nucen vám odpovědět na váš příspěvek.Jsem pravděpodobně jeden z prvních majitelů amerického stroje Electro freeze, když se začaly u nás prodávat, jestli se nemýlím v r.2006.Další jsem zakoupil o dva roky později.Ten první je chlazen vodou, druhý vzduchem.
Musím konstatovat, že po počátečních drobných potížích způsobených ne zcela dokonalým vyzkoušením přízpůsobení strojú na rozvod 400V v síti ČR jsem za ta léta neměl se stroji žádné vážnější a tudíž nákladné problémy.
Každý rok před sezonou pouze preventivně vyměním speciální hadice ve zmiňovaných čerpadlech, i když by pravděpodobně ještě třeba vydržely.Jedna hadice tuším stojí cca 200.-Kč.
Do zmrzlin používám rozmixované ovoce,představa že jadérka z jahod budu celou sezonu prohánět zubovým čerpadlem mi nahání husí kůži protože by mě to stálo cca 80000.-za nová čerpadla.
Letos jsem poprvé vyměnil stírací destičky na míchadlech, protože se obrousily - po 8 letech,investice na jeden stroj asi 3500.- Kč.
To byly jediné moje investice do oprav strojů, jinak pouze občas servisní porada s technikem po telefonu.
Stroje jsou opravdu "blbuvzdorné", může je obsluhovat skoro i cvičená opice, vím o čem mluvím, několik jsem jich na brigádě měl.Pokud se chcete o zkušenosti podělit, klidně se ozvěte, můžeme si vyměnit i telefon.

odpovědět

       Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: Jirka

Vloženo: 05.04.2016 14:09:40.
ID: 13292.


Dobrý den,
a mohu se zeptat kde se jste jej sehnal?
Díky Košíček

odpovědět

       Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: Roman

Vloženo: 28.10.2018 17:20:08.
ID: 13920.


Dobrý den, reaguji na Vašii starší odpověď na dotazy, mám taky Electro freeze a potvrzuji vše co říkáte, nicméně už by stroj potřeboval vyladit, poprosím Vás o informaci, který servis/man/ je na stroje z USA zkušený a ví co popravit a vyladit. Děkuji Vám

odpovědět

       Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: Karel

Vloženo: 22.01.2019 0:51:44.
ID: 13986.


Můžete mi prosím poslat na sebe kontakt, rád bych se poradil ohledně případného nákupu strojů Elektro freeze. Děkuji.

odpovědět

       Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: Daniela

Vloženo: 11.02.2020 10:06:20.
ID: 14230.


zajímá mě pořizovací cena stroje

odpovědět

Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: tom

Vloženo: 20.03.2014 17:40:22.
ID: 10481.


Tahle jednoduchá součástka přijde asi na 260 kč.


Jak to vypadá a kde se to dá koupit?

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: Jedinečná cukrárna Větrník v Brně
Nadpis: Re: Zmrzlinove stroje USA
Od: oleg

Vloženo: 03.05.2015 18:12:49.
ID: 12958.


obecne k usa strojum:
- v usa se tam, kde jde o kvalitu a spolehlivost, pouzivaji v potravinarstvi a i ve vyrobe zmrzliny stroje nemecke (videno i na vlastni oka), italske ostatne jsou tam taky
- rada stroju z usa je konstrukcne zpozdila, mozna dano jejich pristupem "nemen co funguje" a taky je to ovlivneno tim, kdo a jak tam ty stroje obsluhuje (stroje musi vydzet horsi zachazeni, nez v evrope)
- kralem je efektivnost a ne posledni technika s usporou par kilowatt za rok "za kazdou cenu"
- silni vyrobci maji sklady v evrope (casto nizozemi) a tedy s nahradnimi dily by nemel byt az tak problem
Obecne:
- naktera reseni nemohou uzivat jini vyrobci, pokud jsou tato nekym patentovana a ucinne chranena. Tedy nejake to "revolucni reseni" je vcelku i nekdy mozne.

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek čtvrtek 7. prosince 2023
svátek slaví Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.