Cukrář.cz

ReklamaSmetanové bonbóny

20.08.2012 | Autor: | Formát pro tisk | Zaslat mailem | Do oblíbených
fiogf49gjkf0dZákladem pro vlastní výrobu čokoládových bonbonů bývá často ganache  (čti ganáš). Jedná se o směs smetany a čokolády, kdy vzájemný poměr obou surovin mívá různé složení a řídí se účelem jeho použití. Bonbony z ganache se sice nevyznačují velkou trvanlivostí, ale předností tohoto způsobu výroby je rychlost zhotovení.


Lze doporučit následující recepturu:

Smetana a čokoláda v rovném podílu vytvoří velmi měkkou, ale v dostatečné možnosti formování ganache.

Smetana v poměrovém složení k čokoládě
1:1.5  - vytvoří ganache, která je po nastříkání měkká
1:2     - kdy je tento poměr vhodný pro stříkaného lanýže
1:2.5   - vytváří možnost vypichování
1:3      - je vhodný ke krájení
1:4      - dosahuje pevnosti a suchosti

Použijeme směs smetany (150 g) a 70 % čokoládové polevy (225g) v poměru mezi 1:1.5 až 1:2. Pro zhotovení hmoty zahřejeme smetanu, ale nesmíme ji přivést do stavu varu. Čokoládu nakrájíme nožem, vložíme do nádoby a vlijeme teplou smetanu. Stěrkou nebo lžící pozvolna promícháváme do doby, než se čokoláda rozpustí a vytvoří se homogenní hmota.
Podmínkou skončení míchání je, že vzniklá hmota musí být v každém případě bez potíží tekutá, aby byla zaručená roztíratelnost.
Hmotu uložíme do pravoúhlé nádoby, zakryjeme a umístíme do ledničky.
Druhý den nasypeme trochu kakaového prášku do hrnečku a ganache nakrájíme na kostky. Z kostek vytvoříme kuličky a vyválíme je v kakaovém prášku (nepoužíváme sladké kakao!), aby kuličky byly příjemně nahořklé a nikoli sladké. Hmotu při přípravě můžeme navíc aromatizovat dle vlastního vkusu a poznatků. Trvanlivost výrobku nemá dlouhou dobu, ale chceme-li ji trochu prodloužit, použijeme při zhotovování glukózový sirup.


Dnes je úterý úterý 25. června 2024
svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.