Cukrář.cz

ReklamaTéma "fondanova poleva na veterníky"


fondanova poleva na veterníky
Od: lulu

14.02.2013 17:17:37.
id: 9939.


Keďže na veterníku mám najradšej karamelovú fondánovú polevu, tak som ju skúšala robiť doma, ale neviem, čo robím zle, keď najskôr poleva krásne zaschne, ale na druhý deň sa začne roztekať. Myslím si, že je to tým, že veterník nasiakne vlhkosť od sľahačky a poleva sa začne topiť, ale neviem, ako dosiahnuť to, aby poleva zostala pekne zaschnutá a netopila sa.
Fondán som robila podľa receptu z tejto stránky z cukru a glukózy. Na zriedenie som nepoužila vodu, ale urobila som karamel, zaliala smotanou a nechala vychladnúť. No a potom som túto karamelovú hmotu pridávala do topiaceho sa fondánu v miske nad parou. Zvyšky polevy, ktoré zostali v miske, zaschli a vôbec sa netopia, topí sa mi iba tá poleva, ktorá je na veterníkoch.


odpovědět

Nadpis: Re: fondanova poleva na veterníky
Od: karlos

Vloženo: 18.02.2013 16:14:28.
ID: 9944.


Možná byla poleva příliš řídká... těžko říct. Teplota nahřívaného fondánu by tuším neměla překročit 40 C. Na obarvení fondánu se používá kulér. Jeto jednoduché, poměr cukru a vody je zhruba jedna ku jedné váhově, a do cukru, který se utaví v tmavý karamel, na hranici přepálení, se zalije horká voda a směs se uvaří až je karamel rozvařený ve vodě. Po vychladnutí je to tmavý sirup. Ten se dává do fondánu od oka, aby to mělo tu správnou barvičku, ještě před doředěním vodou.
Fondán obecně saje vlhkost ze vzduchu v chladničce např., ale nic zvláštního by se s korpusem dělat nemělo. Možná byl po upečení moc vlhký, nebo navlhnul skladováním. Vršky větrníků se dají lehce dosušit v pootevřené troubě zapnuté na minmální teplotu, ale v praxi se to neděje.
Karlos.


odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek čtvrtek 7. prosince 2023
svátek slaví Ambrož a Benjamín, zítra Květoslava

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.