Cukrář.cz

ReklamaTéma "Podnikání v cukrářské výrobě"


Podnikání v cukrářské výrobě
Od: Jana

24.01.2012 11:08:56.
id: 8402.


Dobrý den, ráda bych začala podnikat v cukrářské výrobě, ale nemám cukrářské vzdělání. Je možné do začátků poradit ohledně strojů a zaříení, které jsou potřeba do cukrářské výroby? Představuji si malou cukr. výrobnu s 2-3 cukrářkami a své vlastní obdytiště dortů (tj. malá cukrárna). Co musím mít, když nesplňuji podmínky řemeslné živnosti? Musím do podnikání vzít někho s cukrářským vzděláním? Moc děkuji za tyto informace.

odpovědět

Nadpis: Re: Podnikání v cukrářské výrobě
Od: Ládík Dortík

Vloženo: 30.01.2012 17:14:12.
ID: 8414.


V případě, že jste nestudovala ten stejný obor, ve kterém chcete podnikat, ale obor podobný, či příbuzný, je potřeba vlastnit doklad o dosaženém vzdělání v oboru, ve kterém jste studovali plus doklad o roční praxi v oboru, ve kterém chcete podnikat. Výjimkou je vysokoškolské studium, v tomto případě nemusíte mít žádnou praxi v oboru. Další možností je vykonání šestileté praxe v oboru, bez ohledu na to, jaké vzdělání máte.
Nemáte-li potřebné vzdělání, praxi nebo odborné zkoušky pro vázanou nebo řemeslnou živnost, můžete se pokusit najít člověka, který nám bude dělat odpovědného zástupce podle § 11 živnostenského zákona.
Odpovědný zástupce je fyzická osoba, která bude odpovídat za "řádný provoz naší živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů". Tato osoba musí se svým ustanovením do funkce souhlasit a musí být s námi ve smluvním vztahu (pracovněprávním nebo jiném). Musí se zúčastňovat provozování živnosti v "potřebném rozsahu" (který ale není blíže definovaný). Definována je ale maximální výše pokuty, kterou může odpovědný zástupce dostat - 50 tisíc Kč. Ovšem při přímém porušení povinností garantovaných odpovědným zástupcem údajně nebývá postihován tento zástupce, ale přímo držitel živnostenského listu.

odpovědět

Nadpis: Re: Podnikání v cukrářské výrobě
Od: Zůza_N

Vloženo: 14.10.2013 12:35:40.
ID: 10265.


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co vše potřebuji v podnikání domácí výroby cukroví a pečení dortů.

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: Jedinečná cukrárna Větrník v Brně
Nadpis: Re: Podnikání v cukrářské výrobě
Od: Petra

Vloženo: 21.05.2014 11:51:44.
ID: 11531.


Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je možné provozovat cukrářskou výrobu v bytě nebo je to možné jen v komerčních prostorech ?
Děkuji za odpověď

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek čtvrtek 25. dubna 2024
svátek slaví Marek, zítra Oto

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.