Cukrář.cz

ReklamaTéma "bílkový krém "


bílkový krém
Od: GOGO

31.07.2011 20:33:00.
id: 8178.


Zdravím, občas dělám kremrole a plním je bílkovým krémem. Krém dělám tak, že dvě třetiny cukru šlehám s bílky a jednu třetinu povařím a když bublinkuje v očku tak postupně zalévám do těch dvou třetin. V poslední době, se mi ale stává, že po vychladnutí z krému vytéká cukerný roztok. Pořád si lámu hlavu čím to je, ale nedaří se mi to napravit.... můžete mi poradit? Děkuji...

odpovědět

Nadpis: Re: bílkový krém
Od: Karlos

Vloženo: 02.08.2011 16:27:04.
ID: 8182.


Hmota by se měla po zalévání roztokem cukru ještě pozvolna šlehat do zchládnutí(nemusí mít teplotu okolního vzduchu, stačí vlažná). Správný postup ovšem je, šlehat s bílky jednu třetinu cukru a dvě třetiny uvařit s vodou. Cukrový roztok se má zalévat pozvolna do perfektně vyšlehaného bílku(pevný sníh)! Je také třeba mít správný cukrářský vyzkoušený recept (poměr).
Snad jsem pomohl.

odpovědět

Nadpis: Re: bílkový krém
Od: Johny

Vloženo: 03.08.2011 0:21:21.
ID: 8184.


Máte obrácený poměr, na rozvar se svařují 2/3 cukru a s jednou třetinou se šlehají bílky. :-)) Jinak proč vytéká cukerný rotok, to opravdu netuším, pokud je dobře svařený rozvar a hmota po zalití rozvaru správně došlehaná?

Johny


odpovědět

Nadpis: Re: bílkový krém
Od: Jana

Vloženo: 12.09.2011 17:13:12.
ID: 8222.


Zdravím Vás. Před pár lety jsem na tento server taky psala stejný problém s bílkovým krémem. Jak se ukázalo, roztok mi z trubiček vytékal proto, že cukr nebyl svařený na dostatečně vysokou teplotu. Tenkrát jsem taky věděla, že cukr musí při zkoušce drátěným očkem "bublinkovat", ale myslela jsem si, že stačí, když z očka při fouknutí vyprskne jediná malá bublinka a hned se rozprskne. Tak teď už vím, že ne, z očka musí vyletět řetěz bublinek těsně nalepených jedna na druhou, celé je to dlouhé třeba 10 cm, pak to má teprve správnou teplotu. Takovýto roztok se může pomalu zašehat do sněhu, a na závěr na radu Johnyho kápnu vždy pár kapek citronové šťávy. Teď nemám s krémem problémy, opravdu to chtělo pořádně povařit roztok. Přeju hodně zdaru.

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: Jedinečná cukrárna Větrník v Brně
Nadpis: Re: bílkový krém
Od: geremo

Vloženo: 17.09.2011 14:55:18.
ID: 8226.


to co tu popisujete se nazyva italsky snih...existuje jeste francouzky a svycarsky....problem mate v tom,ze pouzivate spatny snih....potrebujete svycarsky ...coz je dvojnasobna hmotnost cukru k bilkum...a sleha se nad vodni lazni k teplote asi 55 az 60stupnu..nebo proste do velmi husta...pak se to jeste dava slehat do robota...do vlazna....problem je v tom ze vy ten bilek vlastne lehce neuvarite.....pokud nalijete jen cukerny roztok...pres bilky tak to proste po case zacne ztacet stabilitu..snih co delate se pouziva do mousse,mrazenych kremu....

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je úterý úterý 25. června 2024
svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.