Cukrář.cz

ReklamaTéma "Prosím o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!"


Prosím o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!
Od:

02.05.2009 8:22:56.
id: 6375.


Dobrý den, mám prosbu:,, Jak se dělají cukrové ( karamelové) nitě " ??????????????????????????? " Prosím o osvědčený recept s postupem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Děkuji
Maruška L.


odpovědět

Nadpis: Re: Prosím o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!
Od: Johny

Vloženo: 02.05.2009 20:31:47.
ID: 6378.


Osvědčený recept s postupem? Tady je.
Rozehřejete v rendlíku či kastrůlku isomalt (isomaltové perly). Necháte přejít varem, zchladíte ve studené vodní lázni a necháte rozehřátou směs malinko vychladnout, až začne být malinko sirupovitá. Poté si vezmete speciálně k tomu určenou metličku (na konci drátků jsou kuličky), ponoříte ji do horkého isomaltu a nad silikonovou podložkou metličkou kmitáte a tím vám vznikají cukrové nitě.

S pozdravem Johny.

odpovědět

Nadpis: Re: Prosím o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!
Od: Majka

Vloženo: 05.05.2009 18:11:34.
ID: 6385.


jsem amatér,ale pokusím se odpovědět:100 g cukru krupice + 200 ml vody,cukr s vodou vařit až začne karamelizovat,nesmí být příliš tmavý,bud' rovnou na požadovaný zákusek,dort atd,nebo na řechy rozložené na alobalu /peč.papíru/ potřený olejem,karamel trochu zchladnout a táhlými pohyby vidličkou,z které karamel stéká děláme pavučinu nebo prostě to co potřebujeme.

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: Jedinečná cukrárna Větrník v Brně
Nadpis: Re: Prosím o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!
Od: GAMMI

Vloženo: 07.10.2009 12:14:06.
ID: 6938.


Uděláš si karamel,to snad umíš,vezmeš plech a naběračkou táhneš po plech tenounké nitě,které necháš vystydnout.Karamel má být hustý,z prvu budeš asi dělat ,něco jako cakoše s prkny,ale vydrž,chce to ,,grif,,pa :)

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je středa středa 6. prosince 2023
svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož a Benjamín

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.