Cukrář.cz

ReklamaTéma "ovocná roláda"


ovocná roláda
Od: Lenička

31.01.2009 11:03:16.
id: 5731.


dobrý en šikovným cukrářkám a cukrářům chtěla bych se zeptat jestli nevíte recept na ovocnou roládu, teoreticky vím jak na ni, jaký plát a krém ale nevím jak bych ji měla potáhnout, jako jestli taky ovocným krémem a nebo čistým krémem a taky co potom na ten obmáznutej krém taky ovoce nebo co byste mi poradili. Vůbec si s tím nevím rady a tak budu vděčná za jakoukouliv radu.

odpovědět

Nadpis: Re: ovocná roláda
Od:

Vloženo: 31.01.2009 21:36:50.
ID: 5744.


Nazdar, potáhnout toteoreticky jde opravdu čímkoliv. Záleží ale na tom, jaké ovoce použijete-máte rádi.Např.Máslový krém s jahodami-obmazat čistým krémem a osypat kokosem.Nebo naplnit obyčejnou či pařížskou šlehačkou,jahody či maliny nebo višně a osypat čokoládovými hoblinami.
Přeji úspěch!! Lubin.

odpovědět

Nadpis: Re: ovocná roláda
Od: Johny

Vloženo: 31.01.2009 21:42:06.
ID: 5745.


No samozřejmě potažení ovocné rolády je zcela na vaší chuti a fantazii. Určitě se dá omazat ovocným či čistým krémem, můžete vytvořit vzorek pomocí vroubkaté karty nebo roládu celou zazdobit sáčkem s vroubkatou trubičkou ... Roládu můžete ozdobit i ovocem, buď jednotlivé kousky, např. 1/2 jahody, 1/2 kolečka kiwi nebo kouskem broskve či jiného ovoce - doporučuji ovoce zaglazovat želatinou, aby neosychalo. Z ovoce můžete vytvořit i skupinku, pokud chcete roládu podávat vcelku. Pokud ji chcete potáhnout, můžete použít bílou čokoládu a přestříkat ji můžete různě obarvenou bílou čokoládou. Pro potahnutí můžete použít např. marcipán nebo jinou potahovací hmotu, dnes je na trhu velké množství druhů. Jinak jak jsem již několikrát zmiňoval, i internet nabízí velkou škálu inspirace, kterou se přiznávám využívám i já ...

Přeji mnoho zdaru.

odpovědět

Reklama
Doporučujeme: Jedinečná cukrárna Větrník v Brně
Nadpis: Re: ovocná roláda
Od: Lenička

Vloženo: 04.02.2009 12:15:50.
ID: 5779.


díky moc já sem se tala protože sem nevěděla co se k ovoci hodí a tak sem to nechtěla udělat špatně jinak díky moc .

odpovědět


Reagovat k tomtuto tématu

Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Název tématu: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek čtvrtek 25. dubna 2024
svátek slaví Marek, zítra Oto

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.