Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: PRACUJETE V CUKRAŘINĚ? JAKOU MÁTE ZKUŠENOST?'

Od: Zuzana

Vloženo: 19.6.2011 16:30:59

Dobrý den, toto rozhodnutí je poměrně těžké, hodně záleží na tom, zda vaše dcera řekněme nemá jinou možnost než jít na učební obor kvůli třeba výsledkům ve škole nebo studijním předpokladům. Pokud dcera není studijní typ tak to může být i jediná volba, ale pokud myslíte že by zvládla třeba běžnou střední školu a udělala si nějaké vyšší vzdělání tak spíše doporučuji to.
V našem (pardubickém) kraji se momentálně průměrný plat cukráře pohybuje u 11500Kč hrubého a to je teda vyloženě směšné. Ano tento obor má budoucnost, vždy se bude mlsat, jiná otázka už je jestli člověk živící se tímto oborem může vůbec finančně vyjít z takových "drobných".
Já osobně jsem měla před sebou stejnou volbu - chtěla jsem jít na učební obor cukrář (lákalo mě to a chtěla jsem se to naučit) a rodiče byli proti, ale dovolili mi to pod podmínkou že si dodělám maturitu..Vyučila jsem se, dodělala maturitu na potravinářské škole...a šla jsem studovat jazyky na VŠ, protože ty platy v oboru jsou vyloženě směšné. Byla jsem např na brigádě v cukrárně, práce spousta a plat 50,-Kč čistého na hodinu...
Pokud tedy dcera chce tuto práci skutečně dělat, měla by počítat s faktem že plat bude mizerný...


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je úterý 15. června 2021
svátek slaví Vít, zítra Zbyněk

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2021 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.