Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: pravá kokosová (piškotová) roláda'

Od: Jana

Vloženo: 12.02.2010 18:54:56

Nevím, jakou roládu myslíte, ale já bych asi udělala buď roládu z čistě piškotového plátu a obalenou zvenku kokosem, nebo bych místo části mouky dala už do těsta trochu kokosu a potom obalit. Postup:
6 bílků ušlehat do tuha, přidat
6 polévkových lžic cukru krupice a znovu vyšlehat, přidat 6 žloutků a jenom zašlehat. Na závěr stěrkou lehce vmíchat 6 polévkových lžic polohrubé mouky, nebo 3-4 lžíce mouky a 2-3 lžíce kokosu, zkrátka dohromady to musí být 6 lžic. Těsto nalijte na plech s papírem a pečte pár minut na 250, jakmile se zabarví a odchlípne od okrajů plechu, vytáhněte, aby nebyla vysušená. Nechte vychladnout normálně na plechu, potom sundejte papír, pokapte třeba šťávou z kompotu, dobrý je ananasový, potřete marmeládou, pak krémem, nasypte eventuálně kousky ovoce a pevně srolujte. Povrch opět potřete krémem a pokutálejte v kokosu. Krém - pokud tam budete chtít ovoce - je asi nejlepší bílý vanilkový, máslo, cukr, pudink, ev. rum. Ale tato roláda není špatná třeba i s karamelovým krémem, ovšem bez ovoce, potom doporučuju prokapávat sladkou kávou s rumem.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek čtvrtek 18. dubna 2024
svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.