Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Javanais'

Od: Gábina

Vloženo: 12.11.2009 22:30:35

Recept jsem našla na francouzském webu Marmiton, sama jsem ho nezkoušela, ale chystám se na to. Zde je:

Těsto: 8 bílků, 30 g krupicového cukru, 75 g marcipánu, 30 g mouky (asi hladké), 370 g směsi strouhaných mandlí a kr. cukru (půl na půl).

Náplň: 1 dl vody, 400 g krupicového cukru, 2 žloutky, 1 vejce celé, 500 g změklého másla, silná káva na ochucení

Poleva (fakultativní): čokoládová ganache

7 bílků s cukrem se vyšlehá do pevného sněhu. Zbylý bílek se spracuje s marcipánem. Prosátá mouka se smíchá se směsí mandlí a cukru a lehce se spojí s vyšlehanými bílky a nakonec i s marcipánovou hmotou. Těsto se opatrně rozetře na plech vyložený pečicím papírem. Peče se cca 8 minut při 220C do zlatava, nechá se vychladnout a až pak se sloupne papír na pečení.

Voda do náplně se svaří s cukrem na 118C (na silný let). Žloutky a celé vejce se prošlehne, k tomu se přidá vychladlý cukrový rozvar a za postupného přidávání změklého másla se vyšlehá krém. Ten se dá na 10 minut do chladničky a poté se přidá trochu silné kávy na ochucení.

Korpus se nařeže na kousky stejné velikosti, spojí se krémem a též vrchní díl se krémem potře. Dokončí se potáhnutím čokoládovou ganache.

Ganache: 2,5 dl smetany se dá vařit s nálamanou čokoládou (300 g, hořká, mléčná, bílá - dle chuti). Nechá se chladnout, do chladnoucí směsi se ještě přidá 80 g másla.

Ještě je pod receptem připomínka, že ve skutečnosti té náplně stačí méně (údajně 300 g másla a 250 g cukru). Jak jsem psala, já to teprve zkusím. Takhle to vypadá, že je to moc dobré :-)


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je pátek pátek 2. června 2023
svátek slaví Jarmil, zítra Tamara

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2023 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.