Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Marlenka'

Od: Hav

Vloženo: 31.05.2007 17:22:21

marlenku jsem jedla jen jednou a moc mě nenadchla, myslím, že medovník je zajímavější. Četla jsem recepty na různá těsta, vyzkoušela jsem to, které bývá uvedeno v kuchařkách (možná těch starších) jako Levný dort-zázrak.
Nevím, kde se vzal krém z vařeného Salka s máslem, nám doma moc nechutná. Pochybuji, že se jedná o původní - tedy starý recept. Myslím, že je to jakási moderní napodobenina. Hledala jsem v medových kuchařkách a nakonec jsem zkusila tento krém :3 dkg cukru rozpustit na karamel , vlít 1/8 l mléka s rozmíchanými 2 dkg maizeny nebo karamelového pudinku a míchat mimo plotnu do rozpuštění karamelu, pak uvařit jako pudink.
Promíchávat do prochladnutí, pak elektrickým ručním šlehačem do pudinku postupně vešlehat 20 dkg změklého másla, 2 polévkové lžíce medu, 12 dkg mletých vlašských ořechů a 1 lžíci rumu

Prosím Vás, nevíte někdo, kde se dá koupit glukózový sirup v maloobchodním balení? - tedy ne 11 kg najednou ?
Dík.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je čtvrtek čtvrtek 23. května 2024
svátek slaví Vladimír, zítra Jana

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.