Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Štafetky'

Od: Helena

Vloženo: 10.10.2006 20:13:49

Rozpis na 2 plechy:
21 Dg cukr krupice
32 Dg bílků
8 Dg hladká mouka
9 Dg strouhané ořechy
Bílky šleháme, už do trochu ušlehaného sněhu přidáváme krupic. cukr a vyšleháme do úplného zhoustnutí. Pak do sněhu lehce vařečkou zamícháme mouku smíchanou s ořechy.
Dáme na plech (na pečící papír), stejnoměrně rozetřeme, povrch jemně pocukrujeme moučk. cukrem (třeba rovnou z cukr¨řenky) a pečeme při vyšší teplotě. Hlídat ať se nepřepeče, měly by být hezky světlounké, okraje se velice rády připalují, tak pozor.
Z každého plechu je 9 štafetek - plát rozkrojíme na delší straně napůl, namažeme kávovým krémem, stočíme (pevně). Roládky rozkrojímy na 3 díly, můžeme i na 4 díly (budou menší) - jak komu vyhovuje. Necháme ztuhnout a konce malých roládek namočíme v roztopené čokoládové polevě, odložíme na pečící papír (jde z toho dobře sloupnout), necháme ztuhnout a je hotovo.
Krém je kávový: tzn. uvařit pudink, osladit, vyšlehat s máslem a přidat sedlinu černé kávy (turka).
Snad to bylo dostačující. Mnoho úspěchů.Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je středa středa 28. února 2024
svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.