Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Proč končí cukrárny?'

Od: Jana Markánová

Vloženo: 16.05.2013 19:47:21

Proč hned končit? V dnešní době si člověk musí umět poradit a musí se přizpůsobit. Podnikáme v cukrařině už mnoho let.
I my jsme se potýkali se značným poklesem tržeb. Dali jsme se tedy s manželem do počítání a zjistili jsme co nám vydělává a co nás spíše zatěžuje. Zjistili jsme, že to co nás dříve táhlo nahoru, nás dnes tlačí dolů. Největší pokles tržeb jsme totiž měli u cukráren a kaváren do kterých jsme dováželi. Neklesal sice počet objednávek, ale klesal objem jednotlivých objednávek. Při neustálém nárůstu cen nafty a hlavně servisu auta, jsme se tak v tomto segmentu dostávali do ztráty. Navíc nás tito zákazníci /kavárny, cukrárny, restaurace/ stále nutili tlačit ceny dolů. Při průzkumu přímo u zákazníků jsme zjistili, že často vedle našich výrobků nabízejí i jiné, které byly pochybné kvality a asi i původu.
To byla poslední kapka. Rozhodli jsme se tedy prodat náš velký chlaďák /auto/ a propustit řidiče a jednu cukrářku. Náklady na auto a řidiče, jsme totiž už dávno dotovaly z tržeb přímo v prodejně. Naopak jsme rozšířili prodej zmrzlin a vylepšili prodejnu.
Dnes opět dobře vyděláváme. Jsme sice o něco štíhlejší, ale máme méně starostí. Navíc nám na prodejně přibyli zákazníci. Věřte, lidé kteří jsou navyklí na kvalitní zboží, si Vás zase najdou.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je pondělí pondělí 22. dubna 2024
svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.