Cukrář.cz

ReklamaPřidat příspěvek do diskuse


Odpovídáte na příspěvek 'Re: Černé cukrárny'

Od: Hromada

Vloženo: 11.04.2013 8:51:44

Licinko: Já píšu opravdu z praxe. Skutečně existují kavárny a cukrárny, které pravidelně odebírají zákusky od černých výroben bez faktury. O to víc je zarážející, že to žádný úřad není ochoten kontrolovat, když je to tak snadno kontrolovatelné. Rozhodně se však ohradím proti tomu, že by černé výrobny dělali kvalitnější a levnější výrobky. Někdy jsou to pěkné šunty a ani cenou je v kavárně nerozeznáte. Úspora černých cukráren na nákladech je však obrovská.
Marcipánová: Jak jsem již psal, kontrola by byla velice snadná, jenže to nikdo nekontroluje. Kavárník si opatří jeden legální doklad týdně a pak kontrole tvrdí, že má malé tržby.
Nemluvím tady o maminkách na mateřské, které udělají kamarádce dort na svatbu - mimochodem to jim naše legislativa umožňuje danit a mohou na to mít živnost i bez provozovny.
Skutečně hovořím o tom hlavním problému a to jsou černé cukrárny bez hygieny, chlaďáků, bezp. předpisů atd., které dodávají do kaváren, cukráren a restaurací pravidelně a bez dokladů.
Pavel: Naprostý souhlas, je vidět, že hovoří z praxe. Takto to chodí kontroly šikanují ty poctivé a legální a tím vlastně ještě více protěžují černé výrobce. Je to postaveno na hlavu. Pak se divíme jak nám stoupá nezaměstnanost a klesá HDP.


Jméno či přezdívka: 
E-mail: 
 
Nadpis: 
Text příspěvku: 
 
  
 
Upozornění:
Nepoužívejte ve vašem příspěvku odkazy začínající "http://", takovéto příspěvky nebudou zveřejněny!
Tato diskuzní rubrika je vyhrazena všem uživatelům tohoto portálu. Proto žadatelova žádost o poskytnutí informací pouze pro jeho osobu, a to prostřednictvím mobilu, mailu, icq apod. bude vymazána. Stejně tak informace mající reklamní, či komerční charakter nebo příspěvky, které by byly vulgární, urážející či jsou v rozporu s dobrými mravy či platnými zákony ČR.
Dnes je neděle neděle 19. května 2024
svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Top 5 měsíce

Reklama

Reklama Eiskon

Reklama

Reklama

(c) 2001-2024 Větrník, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Kurzovka.