Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Ovocný dort

Autor: Libuše Bažantová
Datum vydání: 4.6.2021
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=5751

Oloupeme jablka a vyjmeme jádřince. Jablka nakrájíme na plátky. 16 plátků si necháme stranou a zakapeme citronem, aby zůstaly bílé pro zdobení dortu. Svaříme 1/4 l vody a 3 lžíce cukru, přidáme pokrájená jablka a podusíme 3 minuty.

INGREDIENCE
Dortový korpus
800 g jablek 
1 –2 lžičky citóonové šťávy
5 lži cukru
1 sklenice švestek
3 lžíce solamylu
2 lžíce slivovice
3x smetana na šlehání
3 balíčky ztužovače šlehačky
50 g mandlových lupínků
1 lžíce sekaných pistácií

POSTUP PŘÍPRAVY

Oloupeme jablka a vyjmeme jádřince. Jablka nakrájíme na plátky. 16 plátků si necháme stranou a zakapeme citronem, aby zůstaly bílé pro zdobení dortu. Svaříme 1/4 l vody a 3 lžíce cukru, přidáme pokrájená jablka a podusíme 3 minuty. Necháme okapat a šťávu uschováme. Švestky necháme rovněž okapat. Zvlášť umícháme 4 lžíce švestkové šťávy a solamyl. Zbylou šťávu ze švestek svaříme a zamícháme solamyl. Povaříme a vmícháme švestky. Dortový korpus poté dvakrát příčně rozkrojíme. Střední díl pokapeme slivovicí a jablečnou šťávou.
Ušleháme smetanu se ztužovačem a zbylým cukrem na pevnou hmotu. Spodní díl korpusu pak poklademe švestkovým kompotem, potřeme 1/3 šlehačky a přiklopíme středním dílem piškotu. Na něj poklademe Jablka a další třetinu šlehačky. Přiklopíme poslední část piškotového korpusu a naneseme zbylou šlehačku. Šlehačkou potřeme i strany dortu. Mandle nasucho opražíme, rozkrájíme na tenké lupínky a posypeme jimi okraj dortu. Potom ozdobíme ještě jablky, šlehačkou a pistáciemi.


Vytisknuto dne 25.6.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku