Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


CESK a italské dezerty /- I.

Autor: Jiří V. Řezáč
Datum vydání: 6.5.2015
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3049

Zvolit recept crema alla ricotta a nalít mléko do stroje. Následně žloutky, cukr a předem smíchané škroby, postupujte dle pokynů na displeji. Po ukončení cyklu vyjměte produkt ze stroje.

fiogf49gjkf0d

Agilní společnost CESK a.s. uspořádala praktickou přednášku pod názvem Ze světa zmrzliny a cukrářského odvětví. Protože náš přední prodejce zmrzlinových strojů Frigomat a restaurační, kavárenské a cukrářské techniky dbá striktně na to aby to co prodává, předvedl rovněž i v praxi svým zákazníkům či zájemcům, pořádá ve svém sídle v Brně - Maloměřicích i praktické ukázky, co je možné v jeho strojním sortimentu vyrobit a také jakým způsobem. Díky své úzké spolupráci s italskými cukrářskými firmami,  přivedl mladého specialistu z Apeninského poloostrova Andrea di Fabia, spolumajitele rodinné firmy, která se zabývá produkcí cukrářských i  zmrzlinářských výrobků.

                       RICOTA E PERA = RICOTTA A HRUŠKA

NA KRÉM Z RICOTTY

• 500 gr mléka
• 125 gr žloutků
• 150 gr cukru
• 20 gr kukuřičného škrobu
• 20 gr rýžového škrobu
• 25 gr živočišné želatiny
• 1750 gr ricotty
• 350 gr cukru moučka
• 2800 gr smetany 
Zvolit recept crema alla ricotta a nalít mléko do stroje. Následně žloutky, cukr a předem smíchané škroby, postupujte dle pokynů na displeji. Po ukončení cyklu vyjměte produkt ze stroje. 

 
  

POSTUP

Potáhnout vnitřní okraj vrstvou dekoračního biscuitu. Na dno dejte pan di spagna namočeného v rumu, na to vrstvu ricottového krému, na to opět pan di spagna namočeného v rumu a poslední vrstvu krému. Dokončete vrstvou uvařených hrušek (hrušky se ohřejí v hrnci s cukrem). Zchladit. Odstranit formu a přikrýt želatinou. Dekorace dle fantazie.
Tip: ricottu smíchejte nejprve s cukrem moučka.

 
 
 

- pokračování -

 


Vytisknuto dne 2.8.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku