Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Tvarohový dort s ovocem

Autor: Libuše Bažantová
Datum vydání: 15.1.2002
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=198

Vejce ušleháme s cukrem v lehkou pěnu, přidáme lžíci horké vody a šleháme dále, až pěna opět zhoustne. Lehce vmícháme mouku prosátou s kakaem, nakonec vmícháme olej a těsto nalijeme do vymaštěné

fiogf49gjkf0d

INGREDIENCE
2 vejce
80 g krupicového cukru
80 g hladké mouky
2 lžíce kakaa
2 lžíce oleje
marmeláda

Náplň:
500 g měkkého tvarohu
1/2 l mléka
20 g mleté želatiny
100 g Hery
2 vejce
krupicový cukr
červené a žluté čerstvé nebo kompotované ovoce

POSTUP PŘÍPRAVY
Vejce ušleháme s cukrem v lehkou pěnu, přidáme lžíci horké vody a šleháme dále, až pěna opět zhoustne. Lehce vmícháme mouku prosátou s kakaem, nakonec vmícháme olej a těsto nalijeme do vymaštěné, moukou vysypané dortové formy. Upečeme, po vychladnutí korpus potřeme tence marmeládou, vložíme zpět do formy, na ni rozetřeme jednu ovocnou náplň a necháme ztuhnout, pak na ni rozetřeme druhou náplň, opět necháme ztuhnout. Ozdobíme ovocem. Želatinu rozmícháme v části mléka a necháme nabobtnat, pak ji vmícháme do zbylého horkého mléka. Rozmixujeme tvaroh, mléko se želatinou, tuk, vejce a cukr. Půl směsi odebereme a rozmixujeme s ovocem jedné barvy, druhou půlku s ovocem jiné barvy. Necháme trochu ztuhnout. Směs lijeme na korpus, jakmile začíná po obvodu tuhnout.

Vytisknuto dne 25.6.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku