Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Kávový dort s ořechy

Autor: Libuše Bažantová
Datum vydání: 14.1.2002
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=189

Na těsto použijeme 3 celá vejce, která smícháme v misce se 3 lžícemi horké vody a šleháme elektrickým ručním šlehačem do pěny zhruba minutu při nejvyšší rychlosti. Pak smícháme 100 g cukru s vanilkovým cukrem a vsypeme do vaječného krému.

fiogf49gjkf0d

INGREDIENCE
3 celá vejce
130 g cukru
1 vanuilkový cukr
75 g mouky
75 g maizeny
1 lžička prášku do pečiva
2 lžíce instantní kávy
700 g sladké smetany
75 g sekaných lískových jader
2 lžíce plátků lískových jader
2 lžice kakaa
14 čokoládaových čoček
pečící papír, tuk

POSTUP PŘÍPRAVY
Na těsto použijeme 3 celá vejce, která smícháme v misce se 3 lžícemi horké vody a šleháme elektrickým ručním šlehačem do pěny zhruba minutu při nejvyšší rychlosti. Pak smícháme 100 g cukru s vanilkovým cukrem a vsypeme do vaječného krému. Šleháme další dvě minuty. Dále smícháme mouku, maizenu a prášek do pečiva. Směs prosijeme na vaječný krém, krátce zašleháme při nejnižší rychlosti. Těsto rozetřeme na dno vymaštěné a pergamenovým papírem vyložené dortové formy o průměru 24 cm. Formu vložíme do předem vyhřáté trouby (v elektrické na 175 stupňů C, v plynové stupeň č.2) a pečeme asi 25 minut. Korpus hned po upečení vyklopíme na utěrku vysypanou cukrem a papír opatrně, ale rychle stáhneme. Necháme ho vychladnout a pak ho dvakrát podélně překrojíme. Mezitím do tuha ušleháme sladkou smetanu a vsypeme do ní 30 g cukru. Instantní kávu smícháme s 1/2 lžíce horké vody, necháme vychladit, a poté ji lehce spolu s nasekanými lískovými jádry vmícháme do šlehačky a rozkrojený korpus s ní naplníme. Zbylou smetanu také ušleháme a dort jí pečlivě i ze stran potřeme. Vrch posypeme prosátým kakaem, zbylou šlehačkou a čokoládovými čočkami, boky posypeme plátky lískových jader.

Vytisknuto dne 15.6.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku