Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Vanilkové rohlíčky á la Vídeň

Autor:
Datum vydání: 5.12.2007
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=997

Vanilkové rohlíčky náleží k tradičnímu vánočnímu pečivu, které umí zhotovit každá hospodyňka. Pro tentokrát jsme pro vás připravili recept ze samotné noblesní Vídně. Vzhledem k tomu, že dlouhodobé vzájemné soužití v dunajské monarchii.

fiogf49gjkf0d

Vanilkové rohlíčky náleží k tradičnímu vánočnímu pečivu, které umí zhotovit každá hospodyňka. Pro tentokrát jsme pro vás připravili recept ze samotné noblesní Vídně. Vzhledem k tomu, že dlouhodobé vzájemné soužití v dunajské monarchii a hraniční sousedství hodně sblížily kuchyňské způsoby a návyky, nepřineseme určitě nic objevného, ale možná někoho z vás upoutá malá odlišnost od toho, jak jste zvyklí vanilkové rohlíčky dělat po vašem.


 

 

 

Recept pro 80 rohlíčků

Kuchařské vánoční recepty naleznete na našem dalším portálu www.GastroNews.cz

Kuchařské recepty naleznete na našem dalším portálu www.GastroNews.cz


50 g rozemletých mandlí
50 g rozemletých lískových ořechů
300 g hladké mouky
hrstka soli
200 g másla
2 žloutky
5 balíčků vanilinového cukru (na posyp)
1/2 šálku práškového cukru


Příprava

Chladné máslo nakrájíme na kousky, přidáme žloutky a vše v mixéru rozmixujeme. Mouku smícháme s madlemi, ořechy, práškovým cukrem a solí.
Máselnou směs s mandlemi, oříšky, cukrem a solí přidáme do mouky. Uhněteme těsto, zabalíme do fólie a necháme alespoň 2 hodiny odstát (nejlepší je ovšem celou noc) v ledničce.
Potom utvoříme z těstové hmoty roličku (asi o průměru 10-12 mm), nakrájíme na stejně dlouhé kousky (asi 5-7 cm) a z nich tvoříme rohlíčky.
V příslušném množství je pak naskládáme na plech, který vyplníme papírem na pečení a v předehřáté troubě pečeme při teplotě 160 °C na středním patře do zlaté barvy (asi 10 minut).
Rohlíčky ještě teplé posypáváme vanilinovým cukrem.
Pro zlepšení působnosti aromatu se do cukřenky s cukrem vkládá vanilková tyčinka jeden den před sypáním. Tu upravíme tak, že její konce podélně nařízneme, aby vanilkový aromat lépe pronikal na povrch.

Vytisknuto dne 29.10.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku