Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Velikonoční beránek - z Německa

Autor: Ernest Mühle
Datum vydání: 5.4.2007
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=969

Beránkovou formu vymažeme tukem a vysypeme jemně namletou strouhankou.Tuk na pečení ručně rozšleháme do pěny. Vložíme cukr a vanilinový cukr a pozvolna vsypáváme v malých dávkách sůl za stálého šlehání až do jejího rozpuštění.

fiogf49gjkf0d

Suroviny ( pro formu cca 700 - 800 ml)

125 g tuku na pečení
125 g cukru
1 balíček vanilinového cukru
trochu soli
50 g nastrouhaného kokosu
3 menší vejce
100 g pšeničné mouky
olej na pečení
strouhanka
práškový cukr

Beránkovou formu vymažeme tukem a vysypeme jemně namletou strouhankou.Tuk na pečení ručně rozšleháme do pěny. Vložíme cukr a vanilinový cukr a pozvolna vsypáváme v malých dávkách sůl za stálého šlehání až do jejího rozpuštění. Do vzniklého těsta vlijeme několik kapek oleje.
Vejce samostatně rozšleháme (ca. 1 minutu) přes síto přidáme mouku a vše důkladně vyšleháme.Na pánvi (bez tuku) orestujeme nastrouhaný kokos (po nastrouhání jej doupravit do podoby vloček). Necháme vychladnout a zapracujeme do těsta.
Pečeme při teplotě 170 - 200 °C v horním patře trouby asi 40 minut.Po upečení necháme beránka ve formě částečně zchladnout a poté jej opatrně vyklepneme,  a po úplném zchladnutí posypeme práškovým cukrem. Obdobným způsobem můžeme péct i velikonočního zajíčka a dalších velikonočních symbolů za použití příslušné formy.


Vytisknuto dne 21.10.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku