Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Plastická čokoláda

Autor: listopad 30
Datum vydání: 19.4.2022
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=6836

Čokoládu nalámeme do hrnku a v horké vodní lázni rozpustíme. V jiné nádobě smícháme glukozu a rozvar a zahřejeme na teplotu 32 stupňů. Směs nalijeme na čokoládu, která má pokojovou teplotu a dobře rozmícháme.

 

Při výrobě plastické čokolády, je z mé zkušenosti potřeba většinou přidat více sirupu, protože jinak je obtížné provádět spojení. Ale pozor, nesmí se to příliš přehnat, protože je to pak moc měkké.

PLASTICKÁ ČOKOLÁDA
454 g bílé čokolády, 145 g  glukozy [v lékárně pod názvem Glukopur], 57g cukerného rozvaru[krystal+voda v poměru 1:1 přivést k varu a rozpustit a vychladit].
Čokoládu nalámeme do hrnku a v horké vodní lázni rozpustíme. V jiné nádobě smícháme glukozu a rozvar a zahřejeme na teplotu 32 stupňů. Směs nalijeme na čokoládu, která má pokojovou teplotu a dobře rozmícháme. Přikryjeme igelitem a necháme 24 hodin stát při pokojové teplotě. Druhý den propracujeme a modelujeme růžičky apod.

Já mám zkušenost jen s pšeničným sirupem, kukuřičný jsem nesehnala. Čokoládu opatrně rozpustím v pískacím hrnci, pak odstavím když je téměř rozpuštěno, přidám sirup a vařečkou míchám chvilku, až vznikne hmota, přendám na nějakou plochu. Mně se osvědčila silikonová podložka na pečení a hnětu chvílku, až z toho vznikne hmota. 

 Z HOŘKÉ ČOKOLÁDY
200 g hořké čokolády + čtvrt hrnku bílého kukuřičného [může být i pšeničný] sirupu

Z POLOSLADKÉ ČOKOLÁDY 
200 g polosladké čokolády + 3 a čtvrt -4 lžíce bílého kukuřičného sirupu

Z MLÉČNÉ ČOKOLÁDY
200 g mléčné čokolády + 2 a půl-3 lžíce bílého kukuřičného sirupu

Z BÍLÉ ČOKOLÁDY
200 g bílé čokolády + 1 a půl-2 lžíce bílého kukuřičné sirupu


Vytisknuto dne 26.11.2022 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku