Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Tiramisu bez vajec

Autor: red.
Datum vydání: 17.3.2022
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=6827

Tiramisu je proslulý italský moučník, k jehož výrobě se používá vajec. Není ale podmínka mít vejce pro tento starodávný a oblíbený italský, kaloricky vydatný a v překladu znamenající něco na způsob vyjádření veselí.

 

Tiramisu je proslulý italský moučník, k jehož výrobě se používá vajec . Ale jak se v tomto článku ukazuje, není to podmínka pro tento starodávný a oblíbený italský, kaloricky vydatný a v překladu znamenající něco na způsob vyjádření veselí.

Suroviny: měkký tvaroh 0,250, vaječný likér 0,100, skořice mletá špetka cukr moučka 0,050, šlehačka ušlehaná 0,750, horká voda 0,080, želatina sypká, 2 lžičky piškoty cukrářské 0,200, kakao na posypání na navlhčení piškotů: silná presso káva 0,300, griotte likér 0,100 .

Pracovní postup: Měkký tvaroh rozmícháme s moučkovým cukrem, přidáme skořici a vaječný likér. Mezitím si rozpustíme želatinu v horké vodě. Ušleháme si šlehačku, kterou spojíme s tvarohovou hmotou. Nakonec vmícháme rozpuštěnou želatinu. Do hladké mísy (nejlépe nerezové), rozetřeme část hmoty. V roztoku kávy s griotkou máčíme piškoty a klademe vedle sebe do mísy. Překryjeme další vrstvou hmoty (krému). A znovu pokládáme navlhčené piškoty. Poslední vrstvu tvoří piškoty nenavlhčené nebo plátek korpusu. Tiramisu dáme vychladit do lednice. Vychladlý dort opatrně vyklopíme (můžeme si pomoci tím, že mísu ponoříme na okamžik do teplé vody a rukou potom snáze vyjmeme moučník z nádoby). Také je vhodné použití potravinářské folie, kterou se nádoba vyloží. Hotový moučník posypeme kakaovým práškem a můžeme podávat. Místo mísy můžeme použít jakoukoli formu, třeba srnčí hřbet. Piškoty na Tiramisu jsou nejvhodnější podlouhlé určené právě na tento moučník. Dobrou chuť!


Vytisknuto dne 9.2.2023 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku