Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Mocca placičky

Autor: red.
Datum vydání: 19.1.2022
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=6803

Mouku prosijeme, přidáme tuk, moučkový cukr, vejce,vanilkový cukr, zpracujeme na hladké těsto a necháme odpočinout. Pak z těsta vyválíme asi 4 mm sílný plát a malým oválným tvořítkem vykrajujeme oválky. Ty upečeme v předem vyhřáté troubě při 180°C.

 

250 g      polohrubé mouky
125 g      másla (1/2 másla, 1/2 Hery)
  60 g       cukru moučky
       1      lžíci vanilkového cukru

Náplň:

  1/8 l      mléka
   45 g     pudinkového prášku
   150      másla
   50 g     cukru moučky
       1     lžičku instantní kávy
Poleva:

   1 bílek
   100 g      cukru moučky
    1,5         lžičky instantní kávy 

Příprava:

1. Mouku prosijeme, přidáme tuk, moučkový cukr, vejce,vanilkový cukr, zpracujeme na hladké těsto a necháme odpočinout. Pak z těsta vyválíme asi 4 mm sílný plát a malým oválným tvořítkem vykrajujeme oválky. Ty upečeme v předem vyhřáté troubě při 180°C.
2. Z mléka a pudinkového prášku uvaříme pudink. Horký pudink zasypeme moučkovým cukrem, přidáme instantní kávu, prošleháme dohladka a necháme vychladnout. Do vychladlého pudinku přidáme změklé máslo a vyšleháme kávový krém, kterým plníme upečené oválky.
3. Bílek a prosátý cukr vyšleháme do husté pěny, přidáme lžičku instantní kávy (ke kávě můžeme přidat lžičku horké vody, lépe se v bílkové polevě rozpustí) a poléváme naplněné oválky.
Nakonec je posypeme špetkou zbylého kávového prášku.


Vytisknuto dne 27.6.2022 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku