Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Úprava jablek

Autor: Radim Řezáč
Datum vydání: 16.11.2005
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=667

Znáte jistě ten okamžik když, za dlouhého zimního večera Vás a Vašeblízké honí mlsná a vy nevíte co by se dalo ještě zbodnout. Tak tedy na to tu něco mám.

fiogf49gjkf0d

 Přeji Vám dobrý den,

nedávno jsem si přečetl Váš recept na dort zvaný Medovník. Rád si na něj občas zajdu do cukrárny, velice mi chutná. Protože jsem z oboru gastronomie a mám rád sladké, zajímal jsem se o to jak se připravuje. Na oplátku Vám zasílám jednoduchý recept na úpravu jablek. Znáte jistě ten okamžik když, za dlouhého zimního večera  Vás a Vašeblízké honí mlsná a vy nevíte co by se dalo ještě zbodnout. Tak tedy na to tu něco mám :

Vyberema si k tomu malá jablka. Odstraníme z nich ze spodu "bubák" a zvrchu od stopky pomocí vykrajovátka na kuličky   (např na melouna či brambory) vykrojíme jadřinec, ale tak abychom jablko neprorazili skrz. Tak vznikne takový  "soudek", do kterého dle chuti naplníme směs skořice krupicového cukru, ořechů, rozinek, sekané čokolády a pod. Mírně zakápneme rumem, zabalíme do alobalu a pečeme  na plechu v troubě. Směs cukru a čokolády se rozpustí a pěkně vytvoří v jablku lahodnou "šťávičku". Při podávání v místě bývalé stopky rozevřeme alobal, doplníme zmrzlinou a šlehačnou. Místo šlehačky můžeme polít horkým destilátem a zapálit, což nám ještě více podpoří kouzlo vánočního období. Pokud se nám vše pěkně podaří,  jsou naši blízcí z našeho kulinářského kouzlení okouzleni.

  S přáním krásného kulinářského zážitku se s Vámi loučí

Vytisknuto dne 21.11.2019 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku