Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Festival National Des Croquembouche 2004

Autor: Libor Mašek
Datum vydání: 17.2.2004
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=542

minulý týden proběhla v Paříži národní soutěž cukrářů v ryze francouzské disciplíně Croquembouche. Jedná se o slavnostní prezentaci profiterolků z odpalovaného těsta, spojovaných karamelem do uměleckých objektů.

fiogf49gjkf0d

Minulý týden proběhla v Paříži národní soutěž cukrářů v ryze francouzské disciplíně Croquembouche. Jedná se o slavnostní prezentaci profiterolků z odpalovaného těsta, spojovaných karamelem do uměleckých  objektů.
Mirka Slavíková, se kterou spolupracujeme při propagaci našich výrobků směrem k českým a slovenským cukrářům se s naší podporou soutěže účastnila a získala celkově nádherné 6 místo a potvrdila tak svůj talent a schpnost změřit své síly v silné mezinárodní konkurenci. Mirka si zvolila aktuální olympijské téma. Blahopřejeme tímto Mirce a děkujeme jí za skvělou reprezentaci Nestlé FoodServices. Její zkušenosti a schopnosti nyní budeme intenzivněji využívat v našem novém Orion Studiu - cukrářské prezentační dílně ve Zborovoské ulice v Praze 5. Provoz tohoto střediska odstartujeme v posledním únorovém týdnu a určitě vás budeme o této události opět informovat.

Libor Mašek - Nestlé FoodServices


Vytisknuto dne 10.8.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku