Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Karamelovo - kávové řezy

Autor: Zuzka - Datakunzult
Datum vydání: 1.2.2021
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3700

Upečený korpus potřeme džemem. Na něj rozetřeme karamelový krém, nasypeme nasekané oříšky a přitlačíme. Navrch posypeme nastrouhanou bílou čokoládou.

8 vajec
8 PL (polévková lžíce) krystalového cukru
4 PL polohrubé mouky
3 PL kakaa

V míse vyšleháme vajíčka a krystalový cukr. Potom přidáme polohrubu mouku, kakao a promícháme. Těsto vylijeme na vymaštěný a moukou vysypaný plech, zarovnáme. Upečené těsto oddělíme po stranách od plechu a necháme vychladnout.

• První náplň

250 ml mléka
3 žloutky
1 PL hladké mouky
1 PL krystalového cukru
malý šálek Espresso Caramel od NESCAFÉ DOLCE GUSTO (50 ml)
Do hrnce dáme vařit mléko, přisypeme lžíci mouky, lžíci cukru a  přilijeme šálek Espresso Caramel. (Pokud nemáme Espresso Caramel, nahradíme jakýmkoli obyčejným espresem).  Přidáme žloutky a uvaříme hustý pudink.

• Druhá náplň

250 ml mléka
karamelový pudink
Na druhou náplň dáme vařit 200ml mléka. Do zbytku mléka rozmícháme karamelový pudink.  Přidáme do hrnce a také uvaříme hustý pudink. Oba pudinky za stálého míchání ochladíme ve studené vodní lázni.

Kromě toho:

125 g másla
4 PL práškového cukru
3 PL jahodového džemu
100 – 150 g ořechů
100 g bílé čokolády

Změknuté máslo promícháme s práškovým cukrem, postupně zašleháme oba vychladlé pudinky, až se vytvoří krém. Ořechy nasekáme, opražíme na suché pánvi, promícháme se lžící práškového cukru a necháme vychladnout.
Upečený korpus potřeme džemem. Na něj rozetřeme karamelový krém, nasypeme nasekané oříšky a přitlačíme. Navrch posypeme nastrouhanou bílou čokoládou.


Vytisknuto dne 8.3.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku