Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Marcipánové rady / -1.

Autor: red.
Datum vydání: 27.5.2020
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3618

Na výstavách hlavní efekt marcipánového ovoce spočívá v lesku. Toho dosáhneme, když dobře nahřejeme a potom slabě potřeme tekutým čistým kakaovým máslem.

 

Jedinou ozdobou marcipánových vajec a někerých jiných předmětů z marcipánu nebo pěny je často jenom stříkání. Stříkání provádíme
pomocí malého karráčku na předměty v řadě urovnané. Při tom přejíždíme prstem po kartáčku. Aby ale vajíčka byla rychleji a stejnoměrně stříkána, držíme nad nimi mřížku s malými otvory a kartáčkem po ní stejnoměrně přejíždíme. Kartáček musí být namočen v té barvě, jak chceme mít předměty stříkané.

Abychom zhotovili marcipánová jablka a hrušky, co možná nejvěrněji dle přírody, co se tvaru týká, a aniž je musíme dlouho modelovat, počínáme si následovně: Vybereme si několik pěkných jablek a hrušek pěkně modelovaných, rozpůlíme je vodorovným řezem tak, aby v jedné polovině byla stopka a ve druhé bubáček. Od druhé poloviny si uděláme formu ze sádry nebo síry. Nejlepší je sírová forma se sádrovým obalem. Marcipánové kousky, určené na výrobu ovoce hladce vyválíme, trochu vytáhneme do délky a vtlačíme do formy. Spodní polovinu ovoce modelujeme přiměřeně k tomu, což jde velmi rychle. Takto získané ovoce je pěknější nežli ovoce vytvořené v dřevěných formičkách a mimo to při tomto způsobu se ušetří mnoho času.

Při zhotovení marcipánového ovoce, jehož základní barva je žlutá, doporučuje se ovoce jako jablka a hrušky ap. jenom patřičně přibarvit a potom žlutě zbarveným marcipánovým lakem olakovati. Tím obdrží ovoce velice čistý vzhled a zhotovení jde značně rychleji.

Na výstavách hlavní efekt marcipánového ovoce spočívá v lesku. Toho dosáhneme, když dobře nahřejeme a potom slabě potřeme tekutým čistým kakaovým máslem.

 - pokračování -


Vytisknuto dne 26.9.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku