Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


SIGEP 2020 - GELATO WORLD CUP / -1.

Autor: Jiří V. Řezáč
Datum vydání: 25.2.2020
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3596

Největší cukrářský veletrhSIGEP v italském Rimini, dekoroval svůj světový věhlas ve světové soutěži sladce chladivé svůdnosti rozplývající se na jazyku fantazie barevných emocí.

Zmrzlinářskými soutěžemi je proslazen celý cukrářský svět. Výjimkou tak nemohl tvořit největší cukrářský veletrh v Rimini, který svůj světový věhlas i letos dekoroval soutěží ve tvorbě chladivě sladké svůdnosti rozplývající se na jazyku fantazie barevných emocí. Ale nejenom nyní v tradičním prvém měsíci letošního roku, ale ve světovém pořádání již podeváté v soutěžní tradici s termínem dvouročního pořádání pod názvem   

                                                  GELATO WORLD CUP 2020

V bližší specifikaci uvádíme, že se jednalo o rozvětvený soubor cukrářské umělecké tvorby s dominantou ledových skulptur za přítomnosti zmrzliny a dezertů. Světový zmrzlinářský pohár byl pochopitelně nejočekávanější událostí letošního 41. ročního cukrářského festivalu, včetně přidružených oborů.

Předchozí nominační soutěžní kola svedla do Rimini jedenáctku nejlepších světových týmů, kterými byly:

Argentina, Francie, Itálie, Japonsko, Kolumbie, Malajsie, Mexiko, Německo, Polsko, Singapur, Španělsko.

 

Soutěžící měli za úkol zhotovit:

- 3 dávky čokoládové zmrzliny

- 15 porcí  zmrzliny a semifreda rozmanitých chutí na křupavém buffleru,   ovocného želé a jedlé dekorace

 - zmrzlinový zákusek o jednom počtu a 3 kusy dezertů zmrzlinové chuti v celkovém množství 16 porcí

 - 6 kg smetanové zmrzliny

 - téma ovocné tajemství sestávající ze 6 kg smetanové zmrzliny
- 3 teplé předkrmy v kombinaci se zmrzlinou zážitkové chuti a sýrovou chuťovkou

- 3 typy menších jednohubek z čokoládové zmrzliny v celkové počtu 48 ks

- ovocný pochoutkový výrobek z vodové zmrzliny o hmotnosti 6 kg

 - zmrzlinovou skulpturu vyjadřující název zvoleného námětu v rozměrech v – 100 cm, š – 25 cm, h – 50 cm

  Výsledky GELATO WORLD CUP 2020
 

1 - Itálie
2 - Japonsko
3 - Argentina


Práce italského týmu

Malajská tvorba


Opět vítězní Italové

Italští umělečtí zmrzlináři prokázali, že jsou ve svém národním oboru těmi nejúspěšnějšími ze všech v celé devítileté historii GELATO WORLD CUP.
Letošní ročníkem kulminoval jejjich výkon již 5. titulem šampionů a dokázali tak, že ve světové zmrzlině jsou jasnou jedničkou, Jednou, a to v roce 2014 se umístili na stříbrném postu, a v roce 2003 obsadili třetí příčku.
Jím jsou nejbližším konkurentem francouzští tvůrci chladivého umění, kteří si zmrzlinářský světový triumf vydobili čtyřikrát a třikrát skončili na bronzové pozici. Pouze tyto dva zmiňované týmy se mohly na ostatní konkurenty dívat z vrcholové pozici vyhlašovacích stupňů. Jinak se žádnému ze zúčastněných týmů nepodařilo vystoupit do těchto absolutních výšin. Ve vzdálenoti s patřičným odstupem v celkovém hodnocení, se dokázali umístit pouze Australané s dvěma třetími místy, a stejně tak Švýcaři, kteří podvakráte  svou hruď ozdobili stříbrnou medailí a jeden jejich kov měl bronzovou hodnotu. Se stříbrným zmrzlinářským skalpem  ze světového šampionátu odjížděli Španělé. Rovněž Argentinci nemají ve zvyku odjíždět ze zmrzlinářských klání s prázdnou, což deklarují dvěma třetími pozicemi,


Vytisknuto dne 7.4.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku