Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


SIGEP na startovní čáře!

Autor: Jiří V. Řezáč
Datum vydání: 14.1.2019
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3445

Velkou upoutávkou bude Světová zmrzlinářská show v řemeslné zmrzlině v několika disciplínách pořádané největšími prodejními řetězci v oboru, které jsou plně prezentovány ve výstavních prostorách v pojetí vlastní prezentace až po jeho servis.

Již za pět dní se otevřou brány výstavních ploch veletržního areálu příznivců sladkého umění, který je prezentován nepřebernou nabídkou největšího cukrářského veletrhu světa SIGEP v italském Rimini konaného ve dnech 19.1. – 23.1 2019.

Velkou upoutávkou bude bezesporu Světová zmrzlinářská show v řemeslné zmrzlině v několika disciplínách pořádané největšími výrobnímii řetězci  v oboru, které jsou plně prezentovány ve výstavních prostorách v pojetí vlastní prezentace až po  jeho servis.
V návaznosti na uvedené jsou k dispozici oblasti obchodního, technologického či osvětového zaměření včetně širokého výběru příchuťových ingrediencí.
Vlastní kapitolu vytváří samostatná výstavní složka technologických inovací v ukázce nových trendů založených na uspořádání soutěží při zdůraznění jejich komplexní výjimečnosti.
To je v podstatě základní kámen zajištění vztahů výstavního celku v oblasti obchodních a distribučních souvislostí, výrobců, obchodních výměn, profesních sdružení a médií.
Tolik ve stručnosti jedna z mnoha tváři 40. ročníku cukrářského svátku italského SIGEPU v Rimini, který začíná 19. lednem letošního roku.
Bylo napsáno v pouhopouhé zkratce  v porovnání s dalšími kategorriemi bílého řemesla, jemuž sekunduje přitomnost nezbytného pekařského oboru, včetně samostatných útvarů typu čokoládovnictví, kávy, cukrovinkářství, ozdobných doplňků, dortové tvorby, technické vybavenosti  a mnohočlennou sadou různorodých soutěží a doplňkových programů.


Vytisknuto dne 24.8.2019 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku