Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Vánoční inspirace

Autor: red.
Datum vydání: 18.12.2018
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3438

Tvořítkem vykrajujeme z plátu těsta hvězdičky, přeneseme je na plech slabě potřený tukem a v mírně vyhřáté troubě upečeme dorůžova. Teplé hvězdičky obalíme ve směsi moučkového a skořicového cukru.

Obalované hvězdičky - vánoční recept

Suroviny: 3 hrnky hladké mouky, 3/4 hrnku smetany ke šlehání, kostku ztuženého tuku, na špičku nože mleté skořice, hladkou mouku na posypání válu, tuk na potření plechu, moučkový a skořicový cukr na obalení hvězdiček.

Postup: Do mouky smíchané se skořicí nastrouháme ztužený tuk, přidáme smetanu, rychle vypracujeme těsto, necháme nejméně hodinu v chladničce odpočinout a poté z něj vyválíme plát silný 3 mm.. Tvořítkem vykrajujeme z plátu těsta hvězdičky, přeneseme je na plech slabě potřený tukem a v mírně vyhřáté troubě upečeme dorůžova. Teplé hvězdičky obalíme ve směsi moučkového a skořicového cukru

 

Florentýnky se zázvorem - vánoční recept


Suroviny: 30 g nakládaného zázvorového kořene (v obchodech s orientálními potravinami), 50 g másla, cukru, medu a sezamu, 125 g mandlových lupínků.

Postup: Zázvor dáme okapat a nakrájíme ho na drobounké kostičky. Na středním ohni svaříme za stálého míchání máslo, cukr a med. Přimícháme zázvor, mandlové lupínky a sezam a vaříme za stálého míchání 3-5 min. Dvěma lžícemi hmotu odebíráme a kopečky klademe na plech vyložený papírem na pečení. Pečeme 8-10 minut v troubě předehřáté na 200°C. Hrudky sejmeme a dáme vychladnout. Podle přání můžeme spodní stranu potřít rozpuštěnou čokoládovou polevou.

Boží milosti - vánoční recept

Suroviny: 1/2 kg mouky, 90 g cukru, 1 žloutek, 3 lžíce kyselé smetany, 4 bílky( sníh ), citronová kůra, sádlo na smažení, 3 sáčky vanilkového cukru na posypání

Postup: Z mouky, cukru, másla, žloutku, cit. kůry, smetany a bílků zpracujeme na vále tuhé těsto, dobře vypracujeme a dáme na 1/2 hod. odpočinout. Odpočinuté těsto rozválíme, nakrájíme na čtverečky, které středem prokrojíme.Usmažíme v rozehřátém tuku a hotové sypeme vanilkovým cukrem.

 

Plněné čajové keksy - Vánoční recept

Suroviny:
20 dkg pšeničné mouky
10 dkg másla
1 polévkové lžíce medu
1 balíček vanilínového cukru

Postup:
Mouku promícháme s máslem, přidáme med a vanilinový cukr a prohněteme. Necháme asi půl hodiny v chladu uležet. Na pomoučeném stole/vále vyválíme na libovolnou formu vykrojíme. Výkrojky vložíme na pečící papír, který spolu s plechem vložíme do středu trouby. Pečeme pri teplotě 200°C  po dobu 8-10 minut.

Náplň:
4 dkg másla
1 polévková lžíce rumu
10 dkg sušených jemně nasekaných meruněk

Vychladlé keksy spojíme náplní a potřeme meruňkovou marmeládou. Ozdobíme kousky  sušených meruňek a potřeme meruňkovým želé.


Vytisknuto dne 24.6.2019 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku