Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Ozvěny HOST 2015 - BIO zmrzlina

Autor: Martin Kolouch
Datum vydání: 24.11.2015
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3102

Řada dodavatelů zmrzlinových směsí prezentovala na říjnovém HOST 2015 Milano produkty s označeními známé v souvislosti s jinými pochutinami: "bio", "bez umělých barviv", "bez syntetických aromat", "bez palmového oleje" apod.

Řada dodavatelů zmrzlinových směsí a dalších surovin pro výrobu zmrzliny prezentovala na říjnovém HOST 2015 Milano produkty s označeními, které většina z nás zná spíše v souvislosti s jinými pochutinami: "bio", "bez umělých barviv", "bez syntetických aromat", "bez palmového oleje" apod.

Uvedené termíny napovídají, o co se jedná: zmrzlina je vyráběna pouze z předem upravených tzv. základních surovin a tam, kde to je přeci jen potřeba, je užito barvivo výhradně přírodního původu. Příkladem je aplikace mořských řas pro získání dětmi oblíbené intenzivní bledě modré barvy. Současně mají všechny suroviny původ v "organickém zemědělství", případně jsou vyrobeny ze surovin, ke kterým nemají výhrady vegani atd.

Ve srovnání s přechozími ročníky veletrhu Host Milano byla letos tato nabídka širší a intenzivněji propagovaná. Také ve městě samotném je možno běžněji než dříve najít cukrárny, zaměřující se na tento sortiment. A to i na méně exponovaných ulicích mimo centrum.

Zda je pro tyto zmrzliny potenciál v podobě dostatku zákazníků i u nás ukáže čas. Pro další informace o problematice doporučuji např. článek "Organická zmrzlina: vysoká kvalita, lepší chuť a zaručený původ surovin" viz http://www.cukrar.cz/show.asp?id=1593 .


Vytisknuto dne 13.8.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku