Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


MORAVSKÝ cukrářský POHÁR - 13. ročník / -2.

Autor: Jiří V. Řezáč
Datum vydání: 20.4.2015
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3044

Letošní kroměřížská soutěž měla výrazně odlišnou podobu, kdy vyhlášené kategorie byly hodnoceny samostatně a tento způsob provedení navýšil jejich konkrétní význam.

fiogf49gjkf0d

Již v minulém dílu zvěstovaná změna při 13. ročníku Moravského cukrářského poháru, obohatila obsahovou náplň jak ve směru tvorby, tak i její dílčí samostatné kategorie, které bývaly v předchozích ročnících hodnoceny výhradně dohromady. Letošní kroměřížská soutěž měla výrazně odlišnou podobu, kdy vyhlášené kategorie byly hodnoceny samostatně a tento způsob provedení navýšil jejich konkrétní význam.
Unikátnost tohoto druhu hodnocení a vyhlašování soutěže tak umožňuje, že ta cukrářka, která není tzv. silná ve všem, se může ozdobit prvním místem v té kategorii, kde je řekněme „silná v kramflících“ a ostatní disciplíny, kde nedosahuje takových výsledků, jí tuto její přednost nezastíní. Určitě vhodné hodnotitelské gesto, jež umožňuje vytáhnout na světlo toho či tu tvůrkyni, jejíž dominanta spočívá v určitém specifiku a není tvůrčím univerzálem.

Dortová kategorie měla následující zadání:

Slavnostní výrobek - jedno nebo víceposchoďový dort libovolného tvaru do hmotnosti 6 kg na volné téma a degustační vzorek. Doporučená hmotnost degustačního vzorku je 0,5 kg, max. 1 kg. Degustační vzorek musí být zhotoven ze stejných surovin a musí chuťově odpovídat slavnostnímu dortu. Nemusí být nazdoben.

Kategorie dort - výsledky /foto viz, nahoře/

1. místo - SOLNIČKOVÁ Aneta,  SŠPOS Brno                 90 bodů
2. místo - ČECHMÁNKOVÁ Nikol, ISŠ Valašské Meziříčí  87
3. místo - BERLÁK Michal, SOŠGHS Bratislava               84                          1. místo - SOLNIČKOVÁ Aneta, SŠPOS Brno

                      2. - ČECHMÁNKOVÁ Nikol, ISŠ Valašské Meziříčí                                     3. - BERLÁK Michal, SOŠGHS Bratislava

Tolik tedy tři nejúspěšnější účastníci 13. ročníku MORAVSKÉHO cukrářského POHÁRU  v Kroměříži v královské kategorii  -Dort -. Na tomto místě připojuji svoji omluvu na záběr vítězného dortu Anety Solničkové, kde mně kategorie dort splývá s kategorií dekorační výrobek. Není to sice žádná tragédie, ale zcela totožný snímek se objeví v zítřejším vydání ve stejné vizualizaci ještě jednou. Je to způsobené tím, že v době fotografování jsem ještě nevěděl, že každá kategorie má své vlastní hodnocení, čemuž byl tím i přizpůsoben záběr mého objektivu.

 - pokračování -


Vytisknuto dne 13.8.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku