Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Vánoční křehké koláčky

Autor: red.
Datum vydání: 17.12.2014
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=3009

Šleháme asi 5 minut až vznikne hladký krém. Naplníme do zdobícího sáčku s hladkou trubičkou a plníme vychlazené kytičky, které dále dozdobíme jahodami a šlehačkou.

fiogf49gjkf0d

Křehké koláčky - vánoční recept

 Těsto :  150 g Hera
            
240 g mouka hladká
             
80 g cukr moučka
              
1 ks vejce
              
1 balíček cukr vanilka
               
strouhaná citrónová kůra

 Náplň : 100 g  Hera
            500 ml mléka 
            100 g   cukr krupice
       
       1 balíček vanilkový pudink

Dohotovení: 250 ml  šlehačka
                   250
 g  jahody

Těsto: V míse nejdříve lehce promísíme Heru s moučkovým cukrem a vejcem, přidáme ostatní přísady a nakonec vsypeme mouku. Těsto řádně propracujeme, aby bylo hladké a stejnorodé. V chladu necháme odležet dvě hodiny. Poté rozválíme na plát silný 3 mm a vypichujeme malé kytičky. Pečeme na plechu, v elektrické troubě při 200°C asi 12 minut.

Náplň: Uvaříme vanilkový pudink podle návodu a necháme vychladnout. Aby se nám na něm nevytvořil škraloup pocukrujeme horký pudink moučkovým cukrem. Chladný pudink rozšleháme elektrickým šlehačem a postupně přidáváme změklou Heru. Šleháme asi 5 minut až vznikne hladký krém. Naplníme do zdobícího sáčku s hladkou trubičkou a plníme vychlazené kytičky, které dále dozdobíme jahodami a šlehačkou.


Vytisknuto dne 30.3.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku